Jak zrobić ogrzewanie podłogowe bez kucia wylewki?

Montaz ogrzewania podłogowego frezowego w domu

Na rynku są dostępne różne metody rozprowadzenia ciepła w mieszkaniu lub domu. Jedną z metod jest ogrzewanie podłogowe. A co jeśli w swoim mieszkaniu masz już zamontowane kaloryfery? Czy w takim wypadku trzeba zapomnieć o ogrzewaniu podłogowym? Okazuje się, że niekoniecznie. Rozwiązaniem jest frezowane ogrzewanie podłogowe. Co to takiego? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat to koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Jakie są zalety ogrzewania podłogowego?

Jeśli chcesz cieszyć się ciepłą podłogą to z pomocą przychodzi ogrzewanie podłogowe. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe co znaczy, że czynnik grzewczy, który krąży w istniejącej instalacji nie musi być rozgrzany do wysokich temperatur, żeby oddać ciepło. W takim wypadku podłoga będzie ciepła, a jej temperatura nie będzie przekraczać temperatury Twojej skóry. Będzie raczej zbliżona do temperatury powietrza, dzięki czemu ciepło czuć w całym pomieszczeniu, a nie tylko w pobliżu grzejnika. Z ogrzewaniem tego typu bardzo dobrze współpracują pompy ciepła, co pomaga zmniejszyć koszty ogrzewania.

Co daje frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Żeby wykonać ogrzewanie podłogowe najpierw układamy rury ogrzewania podłogowego, a później robimy wylewkę. A co zrobić jeśli wylewka jest już zrobiona? W takim wypadku można wykonać ogrzewanie podłogowe frezowane. Pozwala to na zamontowanie takiego ogrzewania nawet w miejscach, gdzie jest już inne źródło ciepła, na przykład kaloryfery. Ogrzewanie frezowane pozwala cieszyć się ciepłą podłogą nawet w blokach mieszkalnych, w których przy budowie nie przewidziano takiego sposobu ogrzewania. Takie ogrzewanie może współpracować zarówno z ogrzewaniem miejskim jak i pompą ciepła.

Frezowe ogrzewanie podłogowe

Co to jest ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe polega na rozprowadzeniu czynnika grzewczego w rurach pod podłogą. A co jeśli masz inny rodzaj ogrzewania i chcesz je zmienić na ogrzewanie podłogowe? W takim wypadku konieczne będzie frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu będzie możliwy montaż ogrzewania podłogowego poprzez ułożenie rur w wyfrezowanych przestrzeniach. Jest to możliwe nawet w starych budynkach. Dzięki temu można osiągnąć komfort termiczny w każdym pomieszczeniu.

Montaz ogrzewania domowego frezowego

Ogrzewanie podłogowe – frezowanie a wysokość podłogi

W przypadku frezowania podłogi nie trzeba robić nowej wylewki, żeby ułożyć rury ogrzewania podłogowego. Dzięki temu nie zmienisz poziomu podłogi. Ogrzewanie wykonane w ten sposób nie wpłynie negatywnie na konstrukcje budynku, bo rury grzewcze będą zamontowane w istniejącej posadzce.