Jaka świeca na komary?

Komar w ogrodzie w którym jest świeca na komary

Masz już dość komarów, które skutecznie zniechęcają do spędzania wieczorów na świeżym powietrzu? Do dyspozycji masz cały arsenał broni przeciwko tym owadom, ale przede wszystkim postaw na naturalne składniki, ponieważ mają przyjemny zapach, a dodatkowo działają relaksująco i kojąco. Najlepszym przykładem jest świeca na komary – sprawdź, jaka wersja sprawdzi się najlepiej.

Jakie składniki powinna mieć świeca na komary?

Cytronela

Właściwie każda świeca na komary ma w swoim składzie olejek eteryczny z cytroneli. W końcu ten składnik skutecznie odstrasza komary, w taki sposób, że owady nie potrafią zlokalizować kolejnej ofiary. Cytronela już w 1948 roku została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych jako środek odstraszający komary. Warto zaznaczyć, że działa nie tylko na owady, ale również uspokaja szczekające psy.

Trawa cytrynowa

Kolejnym popularnym olejkiem jest ten z trawy cytrynowej, który odpowiada za piękny, świeży i delikatnie cytrusowy zapach. Taka świeca na komary działa odstraszająca, a jednocześnie skutecznie relaksuje.

Eukaliptus

Komary nie lubią zapachu eukaliptusa, ale za to ten orzeźwiający efekt z pewnością Ci się spodoba. Olejek z eukaliptusa ma też mnóstwo pozytywnych właściwości zdrowotnych – szczególnie w odniesieniu do górnych dróg oddechowych.

Jak działają świece przeciw komarom?

Wystarczy, że zapalisz świece przeciw komarom, a wokół miejsca palenia roztoczy się swoisty płaszcz ochronny, który skutecznie zniechęci owady do przylatywania. Dlatego szczególnie warto postawić je na stole – podczas kolacji w ogrodzie, przyjęcia czy niezobowiązującego spotkania. Pod wpływem powolnego topienia się wosku, wydzielane są poszczególne olejki eteryczne i to one działają tak zniechęcająco na komary. Właśnie z tego powodu kluczowe znaczenie ma dobranie odpowiedniej kompozycji zapachowej.

Dlaczego najlepsze są naturalne świece na komary?

Świece wykonane z naturalnych składników wykazują się dobroczynnym działaniem na organizm człowieka. Poza tym są w pełni bezpieczne podczas używania, więc delikatne zapachy mogą wdychać również dzieci oraz kobiety w ciąży. Dzięki temu możesz nie tylko pozbyć się komarów, ale też zorganizujesz naprawdę przyjemny seans aromaterapeutyczny. Warto zaznaczyć także, jak wiele pozytywnych właściwości mają poszczególne olejki – kojące, relaksujące, dodają energii, działają orzeźwiająco, a do tego są naturalnym afrodyzjakiem. Dodatkowo świeca wykonana z sojowego wosku nie wydziela szkodliwych substancji podczas spalania – w porównaniu do parafiny.