Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł wybrać?

czarne słuchawki gamingowe leża na żółtym stole

Myśląc o sprzęcie, który jest niezbędnym wyposażeniem każdego pasjonata gier komputerowych, pierwszy na myśl przychodzi wysokiej jakości laptop czy komputer, a zaraz po nim gamingowa myszka i klawiatura. Jednak dobrze dobrane słuchawki gamingowe to równie istotny element ekwipunku. Gracze sieciowi wykorzystują ten element sprzętu przede wszystkim do komunikacji z członkami swojej drużyny. Jednak niezwykle ważnym aspektem jest przede wszystkim lepszy odbiór bodźców płynących ze ścieżki dźwiękowej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych słuchawek. Najczęściej kupowane są modele, których cena nie przekracza 200 zł. Jakie są najważniejsze cechy gamingowych słuchawek do 200 zł?

Słuchawki dla gracza – budowa

Zastanawiając się, jakie słuchawki do 200 zł warto kupić, przede wszystkim należy pamiętać o komforcie. Słuchawki gamingowe to z reguły modele nauszne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – zatrzymują one dźwięki z otoczenia i pozwalają skupić się wyłącznie na grze. Dodatkowo jest to rozwiązanie zdecydowanie zdrowsze i bezpieczniejsze dla narządu słuchu, a jest to aspekt szczególnie ważny w perspektywie długich godzin spędzanych przed ekranem komputera. Niezaprzeczalnym atutem jest bezsprzecznie lepsza jakość mikrofonów niż w słuchawkach dousznych, a skuteczna komunikacja to podstawa dla każdego gracza.

Na wielu forach internetowych często można odnaleźć pytanie, jakie słuchawki polecacie do 200 zł. Z reguły polecane są właśnie modele nauszne. Jednak nie jest tak, że jeden konkretny  model będzie odpowiadał każdemu. Wybrane słuchawki powinny być dopasowane do anatomicznej budowy użytkownika, przede wszystkim istotna jest dobra wentylacja uszu. Aby słuchawki nie wywoływały dyskomfortu podczas dłuższego użytkowania, ich waga powinna być stosunkowo niska.

Słuchawki bezprzewodowe – czy warto?

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe. Niezaprzeczalnie są bardzo wygodne – ruchy nie są w żadnym stopniu skrępowane, a w słuchawkach można swobodnie poruszać się nawet po całym mieszkaniu. Jedną z technologii często stosowanych w budowie tego typu modeli są fale radiowe. Niestety analogowe przesyłanie sygnału wpływa niekorzystnie na jakość transmisji – często zdarzają się zakłócenia. Zdecydowanie bardziej polecane są bezprzewodowe słuchawki działające w oparciu o bluetooth. Cyfrowa transmisja jest gwarancją zdecydowanie wyższej jakości dźwięku. Przed zakupem bezprzewodowych słuchawek dedykowanych grom, należy pamiętać o tym, że nawet niewielkie opóźnienie może być czasem przeszkodą w osiąganiu zadowalających wyników.

Nie da się zaprzeczyć tezie, że dźwięk lepszej jakości oferują słuchawki przewodowe. Eliminują one problem minimalnych przerw w transmisji dźwięku. Decydując się na zakup tego typu tradycyjnych słuchawek, należy zastanowić się nad długością kabla. Z reguły jako minimum przyjmuje się metrowy przewód – pozwala on komfortowo poruszać się w obrębie przestrzeni w okolicach biurka. Jednak jeżeli istnieje taka możliwość – warto wybrać słuchawki z jeszcze dłuższym kablem. Lepszym rozwiązaniem będzie też zakup słuchawek, od których kabel można całkowicie odłączyć. Dzięki temu jeżeli przewód się zepsuje, nie będzie konieczne naprawianie całego urządzenia. Faworytem w tej kategorii są słuchawki JBL tune 700bt, recenzja na ich temat jest bardzo pozytywna.

Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł warto kupić?

Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł warto kupić? Podczas zakupów warto przeanalizować takie parametry, jak pasmo przenoszenia, zintegrowany mikrofon, waga czy poziom natężenia dźwięku. Wszystko to w znaczącym stopniu wpłynie na komfort użytkowania. Dobre słuchawki dla gracza muszą być jak najbardziej precyzyjnie dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Powinny oferować jak najlepszą jakość dźwięku, połączoną z wygodą i komfortem użytkowania. Jak wybrać najlepsze słuchawki z niezbyt wysokiej półki cenowej? Poleca się przede wszystkim kupno produktu renomowanej firmy, z ugruntowaną pozycją na rynku. Jest to swego rodzaju gwarancja dobrej jakości wykonania i długiej żywotności wybranego modelu. A dla najmłodszych doskonale sprawdzą się słuchawki LOL, które są połączeniem wysokiej jakości dźwięku i dziewczęcego designu.