Kantor kryptowalut i jego przewaga

Korzystanie z kantora kryptowalut

Kryptowaluty, jako wirtualne pieniądze, kojarzą się automatycznie z czymś, co funkcjonuje tylko w Internecie. Rzeczywiście, miejsca takie jak giełdy umożliwiające dokonywanie transakcji działają najczęściej w sieci. Jednak to nie jedyny sposób, aby kupować lub sprzedawać BTC. Równie dobrym pomysłem jest skorzystanie ze stacjonarnych kantorów z kryptowalutami.

Oferowane przez nie usługi mają liczne przewagi i mogą śmiało konkurować z innymi sposobami. Warto przyjrzeć się bliżej temu, jak działają. Ułatwi to odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście warto z nich skorzystać.

Czy kantory kryptowalut są bezpieczne?

Tym, co przemawia za skorzystaniem z kantorów, do których można udać się osobiście, jest ich wiarygodność. Często są to punkty działające od lat. Wraz z wejściem na rynek kryptowalut rozszerzyły one swoją działalność o obsługę tych produktów. Dodatkowo korzystanie z nich jest bardzo proste, a przeprowadzane tam transakcje nie powinny zająć więcej niż kilka minut. Cały proces ogranicza się najczęściej do podania adresu wirtualnego portfela i zatwierdzeniu zleconej operacji w aplikacji zainstalowanej na telefonie.

Argumentem, który przekonuje wiele osób do skorzystania z kantorów kryptowalut działających stacjonarnie, jest brak konieczności dodatkowej weryfikacji. Bez okazywania dokumentu tożsamości można przeprowadzić operację o wartości do 1000 EUR. Jeśli zależy Ci na dokonaniu większej transakcji sprawdź, czy wybrany przez Ciebie kantor jest w stanie ją obsłużyć.

Czy kantory stacjonarne obsługują wszystkie kryptowaluty?

Najpopularniejsza kryptowaluta, czyli bitcoin jest obsługiwana praktycznie wszędzie. Jednak rynek wirtualnych pieniędzy ciągle się rozwija i pojawiają się na nim nowe produkty. Wiele punktów stacjonarnych żywo reaguje na zmiany i wprowadza obsługę ethereum, USDT/USDC, czy innych kryptowalut. Często oferta w takich miejscach jest równie szeroka jak w kantorach internetowych, a czasem nawet o wiele od nich bogatsza. Jeśli zatem obracasz niszowymi walutami wirtualnymi i szukasz miejsca, w którym możesz je kupić oraz sprzedać, sprawdź, co oferują kantory stacjonarne.

Jasne warunki współpracy z kantorami działającymi stacjonarnie

O rzetelności kantorów mających swoje fizyczne siedziby świadczą często również jasno określone opłaty dodatkowe oraz obowiązująca w danym miejscu wysokość prowizji. Dzięki temu z wyprzedzeniem wiesz, na jakie koszty musisz się przygotować. Nie dojdzie do sytuacji, w której dopiero w momencie finalizowania transakcji dowiesz się o tym, ile zapłacisz. Możesz bez problemu sprawdzić wszystko z wyprzedzeniem, korzystając z kalkulatora umieszczonego na stronie lub pytając o to pracownika.

Realne zyski z kupna i sprzedaży w kantorach obsługujących kryptowaluty

Tym, na czym najbardziej zależy osobom zaangażowanym w obrót kryptowalutami jest oczywiście zysk osiągnięty z takich transakcji. Na stronie internetowej możesz z łatwością sprawdzić obowiązujący aktualnie kurs i zadecydować, kiedy najlepiej będzie dla Ciebie sprzedać lub kupić wirtualne pieniądze. Ułatwieniem w przeprowadzaniu takich operacji jest specjalna aplikacja przyspieszająca cały proces. Jest ona zintegrowana z Twoim wirtualnym portfelem. Za pomocą specjalnie wygenerowanego kodu możesz przeprowadzić każdą operację. Wystarczy, że podasz go pracownikowi kantoru, a w ciągu niespełna minuty kryptowaluty znajdą się na Twoim koncie lub – w przypadku sprzedaży – otrzymasz ich równowartość w gotówce.

Kantor stacjonarny, czy inne miejsca obsługujące kryptowaluty? Co wybrać?

Pierwsze kroki w świecie wirtualnych pieniędzy dobrze jest stawiać w sprawdzonych miejscach. Szczególnie gdy nie ma się jeszcze pewności, jak szybko podejmować decyzje. Dlatego skorzystanie ze stacjonarnych punktów jest głównie polecane osobom początkującym w obrocie kryptowalutami. Sieć kantorów obsługujących BTC lub inne typy stale się rozszerza. Sprawdź, czy jeden z nich znajduje się też w Twoim mieście.