Koniec bezpłatnego dostępu do antywirusa? Wybierz program z licencją!

Mężczyzna szuka odpowiedniego antywirusa dla swojego komputera

Artykuł partnera.

To jeden z tych dni, które bolą bardziej niż inne. Ostatni dzień darmowej licencji na oprogramowanie antywirusowe. Nikogo nie trzeba przekonywać, że posiadanie zabezpieczeń jest koniecznością w czasach wzrastającego zagrożenia cyberprzestępczością. Kto poważnie myśli o ochronie komputera i zgromadzonych na nim plików, ten powinien rozważyć zakup płatnego antywirusa. Podajemy kilka najciekawszych propozycji.

Wszystkie możliwości antywirusów G-Data

Niemcy dały ludzkości samochody Volkswagena, urządzenia AGD marki Bosch czy cuda elektroniki Siemensa. Dlaczego by zatem nie skorzystać z rozwiązań naszych zachodnich sąsiadów z zakresu oprogramowania antywirusowego? Jednym z wiodących producentów na tym rynku jest firma G-Data, której historia sięga połowy lat 80.

Od tamtego czasu technologia komputerowa przeżyła niemałą rewolucję, lecz G-Data zawsze podążała śladem pojawiających się nowinek. Obecnie przedsiębiorstwo dostarcza klientom niemal na całym świecie trzy programy antywirusowe:

  • G-Data Antivirus;
  • G-Data Internet Security;
  • G-Data Total Security.

Odróżnia je od siebie głównie zakres funkcjonalności, jaki jest proponowany użytkownikom. Jednak bez względu na wybór konkretnego produktu, klienci mogą być pewni, że ich komputery są właściwie zabezpieczone przed cyberatakami.

Dzieje się tak m.in. za sprawą zastosowania pełnej ochrony przed ransomware oraz exploitami. Antywirusy G-Data posiadają również stabilne mechanizmy wspierające zabezpieczenie przed phishingiem oraz nadmiarem spamu. Niewątpliwym atutem tego oprogramowania antywirusowego jest automatyczne skanowanie urządzeń USB i dysków. Przy podłączaniu takiego sprzętu można mieć pewność, że żaden złośliwy wirus nie wślizgnie się ukradkiem do komputera.

Inne propozycje? Sprawdź antywirusy marki AVG!

Jak się jednak okazuje, mamy w Polsce szczęście do sąsiadów specjalizujących się w tworzeniu oprogramowania antywirusowego. Za naszą południową granicą mieści się siedziba przedsiębiorstwa z 30-letnim stażem technologicznym. Należąca do Avast Software firma AVG korzysta nie tylko z własnych doświadczeń, ale i wiedzy obecnego właściciela, również eksperta w zakresie e-bezpieczeństwa.

Produktem godnym polecenia jest na pewno AVG Internet Security, którego głównym przeznaczeniem jest ochrona komputera podczas korzystania z zasobów sieci internetowej. Możliwość połączenia z dowolnym miejscem na Ziemi jest fantastyczna, ale wiąże się także z pewnym ryzykiem. Zakup licencji AVG Internet Security oraz zainstalowanie programu pozwala czuć się bezpiecznym o los własnych plików.

Czym AVG Internet Security zasłużył sobie na wyróżnienie? Ten antywirus został wyposażony w skuteczną ochronę sieci W-Fi. Po zainstalowaniu programu można przestać zaklejać kamerki internetowe, ponieważ produkt AVG czuwa nad blokowaniem nagrywania i transmitowania. Ponadto oprogramowanie zawiera szereg standardowych zabezpieczeń przed wirusami oraz innymi zagrożeniami bezpieczeństwa komputera, więc na pewno AVG Internet Security jest dobrym wyborem dla wielu użytkowników.