Kontenery magazynowe – do czego służą?

Kontenery magazynowe

Słysząc nazwę „kontener magazynowy” automatycznie wydaje nam się, że służy on do składowanie różnego typu towarów, sprzętów, narzędzi czy innych tego rodzaju elementów. Czy jest to prawda? Niekoniecznie!

Wykonane z blachy kontenery magazynowe, przeznaczone między innymi do transportu towarów oraz ich magazynowania, spełniają także wiele innych funkcji, niekoniecznie związanych z branżą budowlaną. Dzięki temu, że można je dowolnie ze sobą łączyć i aranżować ich wnętrze, nierzadko spotyka się je jako na przykład biura, punkty sprzedaży, budki z jedzeniem, punkty informacyjne i wiele innych. Plusy jakie wiążą się z ich stosowaniem są spore. Kluczowy jest tu koszt ich utrzymania, który jest stosunkowo niski. Gdzie można z nich korzystać?

Rodzaje kontenerów

Nazwa „kontener magazynowy” dużo sugeruje i faktycznie w wielu przypadkach, kontenery tego rodzaju służą właśnie do gromadzenia sprzętu czy narzędzi. Tego rodzaju rozwiązania są nieskomplikowanymi konstrukcjami, o dużej wytrzymałości na ciężkie warunki pogodowe oraz uszkodzenia. Dzięki swojej solidności, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo temu, co znajduje się w środku.

szary kontener magazynowy

Kontenery magazynowe służą nie tylko do magazynowania

kontenerach magazynowych poza niewielkimi gabarytowo narzędziami, można także przechowywać maszyny robocze o większym rozmiarze. Tego rodzaju kontenery, nazywane są kontenerami technicznymi i tworzone są na specjalne zamówienie. Są pewnego rodzaju garażem, który zabezpiecza maszyny przed deszczem, śniegiem, gradem.

To w jakim celu zostaną wykorzystane kontenery magazynowe, zależy tak naprawdę jedynie od ich właścicieli lub osób które je wynajęły. Kontenery magazynowe nie są wyposażone, jednak bez problemu można je wyposażyć i stworzyć w nich na przykład łazienkę, prysznic czy niezbędną na placu budowy toaletę.

Kontenery biurowe są równie popularną opcją! W środku takiego kontenera znajdziemy zazwyczaj łazienkę, instalację elektryczną, często aneks kuchenny i klimatyzację. Dzięki temu, kontener staje się komfortowym miejscem pracy dla biur tymczasowych. Bez problemu można w nim składować dokumentację i inne niezbędne rzeczy.

szare kontenery magazynowe

Nie takie małe jak nam się wydaje

Kontenery kojarzą nam się z małymi, klaustrofobicznymi przestrzeniami, bez okien i światła. Obecnie znalezienie kontenera biurowego wyposażonego w okna nie jest problemem. Warto też zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również kontenery mieszkalne, pełniące funkcje np. mieszkań socjalnych z miejscem do gotowania, spania i wykonywania codziennych czynności. Takie rozwiązanie przydaje się pracownikom budowy, pracującym w innym mieście, z dala od domu. Pozwala to ograniczyć koszty związane z dojazdami.

Do czego jeszcze można wykorzystać kontenery magazynowe?

Poza tym, że przechowuje się w nich narzędzia, materiały, meble i wszystko co można magazynować, w ich specjalnie przygotowanej, wzmocnionej wersji można także składować np. wojskową amunicję!

Zalety kontenerów magazynowych

Kontenery magazynowe mają wiele zalet. Są stosunkowo niedrogie, a na pewno dużo tańsze niż wynajęcie lub kupienie standardowej powierzchni magazynowej. Ich plusem jest mobilność oraz modułowa konstrukcja, która pozwala na łączenie ich nie tylko w poziomie, ale także w pionie. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić miejsce, nie zajmując zbyt wiele przestrzeni użytkowej.