Kontrakt we Francji – etapy realizacji

Uścisk dłoni odzwierciedlający porozumienie we wspólnym przedsięwzięciu na tle wieżowców w mieście

Znalezienie uczciwego partnera biznesowego w branży budowlanej i w obcym państwie, na przykład we Francji, nie należy do najłatwiejszych zadań. W tej kwestii warto zdać się na porządną firmę, która może pochwalić się doskonałą znajomością rynku we Francji.

Branża budowlana – kontrakty we Francji

Na rynku znajdziemy specjalistów, którzy pomagają polskim firmom budowlanym w znalezieniu odpowiedniego partnera. Takie firmy mogą pochwalić się doskonałą znajomością prawa, procedur, doświadczeniem oraz znajomością rynku – ich pomoc może okazać się nieoceniona. Specjaliści oczywiście w zaawansowanym stopniu znają język francuski, co umożliwia i usprawnia całą procedurę.

Co ważne, specjaliści zapewniają kompleksową pomoc na wszystkich etapach realizacji kontraktu, a w razie jakichkolwiek problemów szukają optymalnych rozwiązań.

Jak dokładnie wygląda wprowadzenie firmy budowlanej na rynek francuski i w czym mogą pomóc nam specjaliści? Tutaj należy pamiętać o szeregu formalności i procedur.

1. Kwestie formalno-prawne a kontrakty we Francji

Bardzo ważne są obowiązujące na terenie Francji przepisy prawa. Tutaj należy pamiętać o przygotowaniu umowy w języku francuskim, jak również o sporządzeniu innych, niezmiernie ważnych dokumentów, często niezbędne są tłumaczenia techniczne. Dodamy jeszcze, że w przypadku kontraktów we Francji pominięcie nawet drobnej kwestii może mieć przykre konsekwencje. Warto więc dopilnować, by wszystko przebiegało w prawidłowy sposób.

2. Negocjacje z kontrahentami

Kolejnym krokiem jest oczywiście pozyskanie kontrahenta. Należy dokładnie przeanalizować rynek, jak również potencjał kontrahentów. Następnie nadchodzi czas na prowadzenie negocjacji dotyczących warunków współpracy, kosztorysu i wielu innych kwestii. Tutaj znajomość języka francuskiego, w tym słownictwa branżowego jest niezmiernie ważna.

3. Inne kwestie

Po uzgodnieniu szczegółów dotyczących kontraktu we Francji pozostaje jeszcze szereg innych ważnych spraw do załatwienia. Mowa tutaj między innymi o czynnościach administracyjnych – należy skontaktować się z odpowiednimi organami, pozałatwiać sprawy administracyjne i podatkowe. Pojawiają się również inne problemy, na przykład związane z zatrudnieniem
pracowników, z ubezpieczeniem pracowników oraz z kwaterami dla nich.

4. Targi, konferencje, wydarzenia branżowe

Osobną kwestią są różnego typu wydarzenia branżowe, na których oczywiście warto bywać. Firmy, które zajmują się kwestią kontraktów we Francji często również zajmują się reprezentacją swoich klientów podczas takich wydarzeń.

Na koniec

Kontrakty we Francji, wprowadzenie firmy na francuski rynek to kwestie wymagające obszernej wiedzy i znajomości prawa oraz języka francuskiego. Warto zdać się tutaj na fachowe firmy. Jedną z niewielu tego typu firm jest Group ESPRO.