Kredyt gotówkowy przez internet – instrukcja krok po kroku

Kredyt przez internet jest możliwy

Chcesz pożyczyć pieniądze szybko, wygodnie i bezpiecznie? Sięgnij po kredyt gotówkowy przez internet! W artykule wyjaśnimy, jak wybrać ten najlepszy. Krok po kroku omówimy także procedurę wnioskowania.

Chcesz sfinansować marzenia i plany, ale Twoje konto oszczędnościowe świeci pustkami? Sięgnij po tani, bezpieczny i wygodny kredyt gotówkowy. Wybrany z głową, nie obciąży Twojego portfela i pomoże zrealizować cele.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy udzielany na dowolny cel konsumpcyjny niezwiązany z działalnością gospodarczą. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć na remont mieszkania, kupno auta czy sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu. W przeciwieństwie do kredytu celowego (np. kredytu samochodowego czy hipotecznego) nie wymaga informowania kredytodawcy o celu finansowania. Jeśli po otrzymaniu gotówki Twoje życiowe plany ulegną zmianie, nic nie stanie na przeszkodzie, abyś spożytkował środki w inny sposób. W zależności od konkretnej oferty banku kwoty kredytów gotówkowych wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Spłata odbywa się z reguły w miesięcznych ratach – kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Ogrom dostępnych na rynku ofert kredytów gotówkowych może przyprawić o istny zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie sięgałeś po zewnętrzne źródło finansowania. Jak znaleźć ten, który nie obciąży portfela i pomoże zrealizować cele i marzenia? Dobry kredyt gotówkowy powinien harmonijnie łączyć uniwersalne zalety (np. niskie koszty i łatwość obsługi) z szytymi na miarę, ważnymi z punktu widzenia kredytobiorcy udogodnieniami (np. użytecznym pakietem assistance czy gwarancją niskiej raty).

Analizując oferty poszczególnych banków, koniecznie zwróć uwagę na:

  • RRSO. To właśnie wskaźnik RRSO, a nie oprocentowanie precyzyjnie zobrazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Im niższe, tym tańszy kredyt;
  • dostępne dla wnioskujących kwoty. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli do realizacji planów i marzeń potrzebujesz kwoty wyższej niż kilka czy kilkanaście tysięcy złotych;
  • gwarancję stałego oprocentowania. Dziś, w czasie pandemii COVID-19 poczucie bezpieczeństwa (także finansowego) jest jedną z najbardziej pożądanych wartości. Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas całego okresu kredytowania wysokość raty kredytu gotówkowego nie wzrośnie, wybierz ten z gwarancją stałego oprocentowania;
  • tempo weryfikacji wniosku i wypłaty środków. Chcesz otrzymać pieniądze jak najszybciej? Znajdź bank, który wypłaca środki w ciągu 24 godzin od momentu złożenia wniosku kredytowego;
  • możliwość pożyczenia pieniędzy przez internet. Wielu kredytodawców kusi dziś klientów atrakcyjnymi ofertami kredytów gotówkowych przez internet. Po głębszej analizie takich ofert często okazuje się jednak, że jedynym działaniem, jakie można wykonać online, jest złożenie wniosku kredytowego. Dopełnienie pozostałych formalności (np. podpisanie umowy) wymaga już wizyty w oddziale banku. Zanim wybierzesz kredyt gotówkowy przez internet, upewnij się więc, że wszystkie niezbędne do pożyczenia pieniędzy kroki wykonasz bez wychodzenia z domu. Dobrym przykładem takiego kredytu jest Mistrzowski kredyt gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy przez internet?

Wybierając Mistrzowski Kredyt Gotówkowy, pożyczysz nawet 65 000 zł (jeśli jesteś klientem Santander Consumer Bank – bank ok kredytów), a spłatę rozłożysz na wygodne miesięczne raty. Zyskasz także gwarancję stałego oprocentowania, samodzielnie wybierzesz dzień spłaty raty, a pieniądze znajdą się na Twoim koncie nawet w ciągu 24 godzin.

Aby zawrzeć umowę:

  • wypełnij umieszczony na stronie banku krótki formularz lub zadzwoń na infolinię;
  • konsultant kredytu oddzwoni do Ciebie i przedstawi szczegółowe warunki propozycji;
  • wybierz sposób dostarczenia dokumentacji: zaloguj się do aplikacji i zaakceptuj warunki umowy oraz wykonaj przelew zwrotny potwierdzający tożsamość lub bezpłatnie zamów kuriera, który dostarczy dokumenty do domu.

Ciesz się z dodatkowej gotówki! Możesz ją otrzymać przekazem pocztowym lub przelewem.