Kto posiada licencję Ministerstwa Finansów na organizację zakładów wzajemnych w Polsce?

Temida

Wraz z wprowadzeniem nowelizacji ustawy hazardowej 1 kwietnia 2017 roku, polski rynek zakładów bukmacherskich uległ sporym zmianom. Konieczność uzyskania zezwolenia Ministerstwa Finansów spowodowała, że wycofało się z niego wiele zagranicznych firm. Obecnie w Polsce wymagana licencję posiada zaledwie kilka podmiotów oferujących zakłady wzajemne.

Totolotek

Totolotek to legalny bukmacher, który uzyskał licencję Ministerstwa Finansów w czerwcu 2013 roku. Oferta bonusowa operatora jest niezwykle atrakcyjna. Gracze mogą na początek otrzymać m.in. darmowy zakład w wysokości 20 złotych. Za dokonanie pierwszego przelewu, w prezencie otrzymać można 100% wartości depozytu, którego maksymalna wartość to aż 500 złotych.

Fortuna

Cieszyńska firma Fortuna jest najbardziej doświadczonym polskim bukmacherem. Operator dysponuje obecnie ponad pięcioma setkami punktów naziemnych na terenie całej Polski. Fortuna prężnie wspiera finansowo polskie drużyny sportowe, sponsorując m.in. zespół Legii Warszawa.

STS

Star Typ Sport to operator z dużym doświadczeniem na rynku bukmacherskim. Firma posiada ponad 420 punktów stacjonarnych, w których świadczy swoje usługi. Gracze mogą także korzystać ze strony internetowej oraz dedykowanej aplikacji mobilnej na Androida oraz iOS. STS to oficjalny partner piłkarskiej Reprezentacji Polski.

LVbet

LVbet należy do najmłodszych firm bukmacherskich funkcjonujących na polskim rynku. Operator uzyskał licencję Ministerstwa Finansów w maju 2016 roku. Obecnie może pochwalić się niezwykle bogatą ofertą, pozwalającą na obstawianie zakładów ponad czterdziestu dyscyplin sportowych oraz kilku e-sportów.

eToto

Warszawski bukmacher eToto świadczy swoje usługi przede wszystkim przez internet. Pozwala graczom na obstawianie zakładów dotyczących około trzydziestu różnych dyscyplin sportowych, a także wydarzeń związanych z polityką i światem finansów. Firma eToto posiada jedynie 30 punktów naziemnych.

forBET

Podstawą działalności firmy forBET są zakłady wzajemne online. Bukmacher ten posiada koncesję na funkcjonowanie w punkach naziemnych, jednak obecnie znajdują się one dopiero w fazie planowania. Oferta forBET wyróżnia się obecnością zakładów specjalnych, pozwalających na przykład na obstawianie zmian trenerów sportowych.

Milenium

Firma Milenium uzyskała koncesję Ministerstwa Finansów w 2012 roku i posiada siedzibę w Poznaniu. Gracze mogą korzystać z oferty za pośrednictwem sieci punktów stacjonarnych, internetu oraz aplikacji mobilnej. Bukmacher ten oferuje tradycyjne zakłady sportowe oraz live, a także sporty wirtualne wzorowane na rozgrywkach rzeczywistych.

SuperBet

SuperBet to jedyna zagraniczna firma bukmacherska, której udało się pozytywnie przejść proces koncesjonowania. Pochodzący z Rumunii operator zyskał licencję Ministerstwa Finansów w październiku 2017 roku. Obecnie nastawiony jest wyłącznie na obsługę punktów naziemnych, jednak ma się to wkrótce zmienić.

TotalBet

Firma TotalBet otrzymała koncesję Ministerstwa Finansów w styczniu 2018 roku. Oferta internetowa oraz naziemna tego operatora znajduje się obecnie w fazie przygotowań.

Zestawienie przygotował serwis: https://oferty-bukmacherskie.pl

Należy pamiętać, że zakłady bukmacherskie są formą hazardu i wiążą się z ryzykiem utraty środków pieniężnych. W Polsce dozwolona przez prawo jest jedynie gra w firmach bukmacherskich posiadających stosowną licencję. Hazard może uzależniać. Gra u nielegalnych bukmacherów jest niezgodna z prawem i może wiązać się z sankcjami karno-skarbowymi.