Marzysz o nowym aucie? Zacznij na niego oszczędzać

Reflektor samochodu

Ponad 483 tys. fabrycznie nowych pojazdów zarejestrowano w Polsce w 2017 roku – tak wynika z informacji udostępnionych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. I Ty możesz cieszyć się samochodem prosto z salonu – nawet, jeśli na ten moment nie masz zbyt wielu zgromadzonych środków. W systematycznym oszczędzaniu pomogą odpowiednie produkty bankowe. Sprawdź, jakie masz możliwości.

Artykuł partnera

Istnieje wiele sposobów pozwalających na odkładanie środków. Warto jednak skorzystać z produktów bankowych, które umożliwiają powiększenie zgromadzonego kapitału. Zarówno lokaty i konta oszczędnościowe są dobrym rozwiązaniem – zapewniają bezpieczeństwo kapitału oraz gwarantują pewny zysk.

Konta oszczędnościowe – to na początek

Oszczędzanie pieniędzy z myślą o zakupie pojazdu można rozpocząć, korzystając z dobrze oprocentowanego konta oszczędnościowego. Takie rozwiązanie daje pełną swobodę – pozwala bowiem na wypracowanie zysków od każdej zgromadzonej złotówki. Nie ma zatem znaczenia minimalne saldo – nawet najmniejsza kwota pozwala na uzyskanie odsetek zgodnie z obowiązującym oprocentowaniem.

Lokaty – gdy masz odłożoną większą kwotę

Jeżeli na koncie oszczędnościowym udało Ci się zgromadzić większą kwotę, możesz zdeponować ją na dobrze oprocentowanej lokacie. Korzystając ze standardowych produktów bankowych, masz szansę na zysk rzędu średnio 1,5%. To zdecydowanie za mało, aby szybko zgromadzić środki na wymarzony samochód – szczególnie przy mniejszym kapitale początkowym.

Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na nowy samochód, warto rozważyć oszczędzanie pieniędzy na wysoko oprocentowanych lokatach (np. na https://www.toyotabank.pl/dla-kierowcy/oszczedzanie/indywidualny-plan-oszczedzania-20/szczegoly/). Za przykład może posłużyć choćby Indywidualny Plan Oszczędzania 2.0 dostępny w ofercie Toyota Banku. Powstał z myślą o kierowcach, którzy planują zakup pierwszego pojazdu lub chcą wymienić dotychczasowe auto na nowe. Pozwala zyskać nawet 6% w skali roku.  Jak to działa?

indywidualny Plan Oszczędzania może trwać od 3 do 24 miesięcy. Oprocentowanie bazowe wynosi 2% – niezależnie od czasu trwania lokaty. Można je jednak zwiększyć, korzystając z tzw. Bonusów Odsetkowych oraz Top Bonusów Odsetkowych. Wykorzystanie obu możliwości sprawia, że rentowność takiej inwestycji wynosi nawet 6% w skali roku.

Indywidualny Plan Oszczędzania to rozwiązanie, które:

  • jest dostępne już od kwoty początkowej wynoszącej 2000 zł,
  • pozwala na dokonywanie dobrowolnych dopłat od kwoty 200 zł,
  • zapewnia trzymiesięczną kapitalizację odsetek – licząc od początku miesiąca, w którym nastąpiła wpłata środków.

Oszczędzanie pieniędzy z myślą o zakupie auta wcale nie musi trwać latami. Odpowiednio wybrany produkt oszczędnościowy w połączeniu z kredytem bankowym lub leasingiem pozwoli spełnić marzenia o fabrycznie nowym pojeździe szybciej niż myślisz.