Meble sklepowe i biurowe mają wpływ na wizerunek Twojej firmy

Meble biurowe

Wiele badań wskazuje na to, że ludzie zapamiętują sklep nie tylko na podstawie produktów, jakie w nim kupili, ale także atmosfery oraz wystroju danego salonu. Tak jak w domu człowiek poszukuje wizualnego wytchnienia i przyjemnej atmosfery, tak samo dobrze chce się czuć w miejscach zakupowych. Stąd w sklepach często wykorzystuje się w wystroju kojące kolory czy też umieszcza fotele, sofy czy kanapy, na których klient może spocząć.

Nie inaczej sprawa ma się z biurami, które powinny być odpowiednio zaprojektowane, aby pracownicy czuli się w nich jak najlepiej. Zła wysokość biurka, niedoskonałe meble potrafią w negatywny sposób wpływać na efektywność pracy. Przy wyborze odpowiednich mebli sklepowych i biurowych wizerunek Twojej firmy może ulec poprawie, co będzie miało w przyszłości związek z potencjalnie wyższymi przychodami i większą rozpoznawalnością marki.

Regały sklepowe – zasady ekspozycji

 Każdy konsument dokonuje codziennie wielu wybór i małych decyzji, a na to, co ostatecznie znajdzie się w jego koszyku zakupowym nie mają wpływu tylko jego upodobania, ale także skuteczny marketing zewnętrzny (szyldy, neony, billboardy) atmosfera w sklepie, promocje i oczywiście także sposoby, w jakich towar został wyeksponowany, w czym pomagają na przykład odpowiednio dobrane regały sklepowe.

Merchandising z każdym rokiem zyskuje na sile, a psychologia klienta została rozpracowana w najdrobniejszych szczegółach. Podobno aż 80% decyzji zakupowych podejmowanych jest w sklepie, a 68% konsumentów to tak zwani “brand switchers”, czyli osoby, które zmieniają marki spontanicznie, na podstawie szybkiego impulsu. Dlatego tak ważne są meble sklepowe, na przykład regały, które powinny być odpowiednio dopasowane do Twojej działalności – ważna jest ich estetyka, ale także funkcjonalność – klient nie lubi w sklepie ani efektu przeładowania towarami, ani efektu pustki – bo to kojarzy mu się ze słabym zaopatrzeniem. Po towary nie powinno się sięgać także zbyt wysoko albo się po nie przesadnie schylać. Pamiętać trzeba także o tym, że konsument zwykle lepiej zauważy asortyment, który znajduje się po prawej stronie na wysokości jego wzroku – stąd warto właśnie tam wyeksponować odpowiednie produkty. Funkcjonalne meble z nutką elegancji mogą się stać prawdziwą wizytówką Twojej firmy.

Wygodne biuro – możliwość regulacji

W pracy spędza się sporą część życia, a milej się do niej wstaje, gdy panuje w niej pozytywna atmosfera oraz biura są dobrze zaprojektowane. Niektórzy mówią, że dobry design to taki, którego nie w widać, bo ma on być użyteczny i po prostu nie przeszkadzać. Inni twierdzą, że element estetyczny także jest bardzo ważny i na przykład gustowne meble powinny przyciągać wzrok. Szafy biurowe, kontenerki, meble gabinetowe, stoły konferencyjne, pomysłowe szafki na drukarki to ważne elementy przestrzeni w Twoim biurze, które powinny pomagać w zachowaniu porządku w miejscu pracy oraz nadawać mu przyjemnego, a zarazem profesjonalnego charakteru. Bardzo ważnym dodatkiem, który pomoże w stworzeniu z biura wygodnego miejsca do pracy są biurka z regulowaną wysokością. Tego rodzaju mebel pozwala na dowolne konfiguracje, pomagające w zachowaniu u pracownika prostej postawy. Szybsze poczucie zmęczenia, ból pleców, utrata koncentracji to wszystko są efekty źle zaprojektowanych biurek i foteli, które zmniejszają komfort pracy i powodują to, że pracownicy przychodzą do swojej firmy z mniejszymi pokładami entuzjazmu.

 

 

 

Estetyczne regały sklepowe, które dają możliwość odpowiedniej ekspozycji zgodnej z zasadami merchandisingu czy też regulowane meble do biura to elementy, o których czasem się zapomina, a to właśnie na nich spoczywa wiele, często niewidzialnych obowiązków, takich jak zapewnienie wygody pracownikom i klientom, a także pozytywne wpływanie na ich samopoczucie i wybory konsumenckie czy pracownicze. Chodzi przecież o to, aby każdy z członków biznesowej relacji był zadowolony – odpowiednie meble sklepowe i biurowe to pomocnicy i pośrednicy w wytwarzaniu codziennego zadowolenia, wygody oraz poczucia dobrze wykonanych obowiązków!

Zdjęcia i autor: FRWarszawa.pl