Na co można liczyć oddająć iPhona do naprawy?

Zepsuty IPhone oddany do naprawy

Artykuł partnera.

Jesteś posiadaczem smartfona marki Apple, który upadł i wymaga naprawy? Jeśli tak, w poniższym tekście podpowiemy na co można liczyć oddając iPhona do serwisu? Dowiesz się również, dlaczego warto korzystać z autoryzowanych serwisów iPhona.

W czym może pomóc serwis iPhone?

Serwis iPhone to miejsce, w którym możemy zlecić naprawę swojego telefonu, gdy coś się z nim stanie. Może to być uszkodzenie ekranu, (zarysowanie, zbita szybka) baterii, klawiatury, głośnika, kamery, czytnika linii papilarnych lub innej części. Profesjonalny serwis może również pomóc w rozwiązaniu problemów z oprogramowaniem, takich jak aktualizacje, przywracanie ustawień fabrycznych, odzyskiwanie danych czy usuwanie wirusów. Serwis Apple zadba też o ochronę telefonu po naprawie. Doradzi np. jak dobrać odpowiednie etui, folię lub szkło hartowane.

Dlaczego warto wybrać autoryzowany serwis Apple?

Autoryzowany serwis Apple tym różni się o zwykłego, że posiada certyfikat firmy Apple i spełnia jej wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa. Korzystając z autoryzowanego serwisu mamy pewność, że:

  • naprawa iPhone zostanie przeprowadzona przez wykwalifikowanych i doświadczonych techników, którzy znają się na sprzęcie Apple i używają oryginalnych części zamiennych,
  • telefon nie straci gwarancji producenta, i nie zostanie zablokowany przez system face id,
  • smartfon zostanie naprawiony szybko i sprawnie, jeśli tylko będzie to możliwe, nawet na miejscu.

Naprawa iPhona, czy oprócz telefonu, serwis naprawia inny sprzęt Apple?

Tak, serwis naprawia również inny sprzęt Apple taki jak iPad, Macbook pro, Macbook air czy Apple Watch. Serwis oferuje pełen zakres usług naprawczych dla wszystkich urządzeń zarówno w ramach gwarancji producenta, jak i po jej upływie. Co ważne, jeśli potrzebujesz pomocy w naprawie nieco starszych modeli jak iPhone XS, iPhone X również warto wybrać autoryzowany serwis. Czasem wystarczy wymiana baterii, aby telefon posłużył bez problemu kolejny rok czy dwa.

Gdzie znaleźć serwis iPhone Warszawa?

Szukając sprawdzonego i godnego zaufania serwisu warto zdać się na internet i opinie byłych klientów.

Ta sama zasada dotyczy zresztą większości miast. Wpisując w wyszukiwarce serwis iPhone w Szczecinie lub Warszawie bez problemu znajdziemy serwis, który zapewnia pełen profesjonalizm. Na co warto zwrócić uwagę znajdując dany punkt? Na to, jak obsługuje klientów? W najlepszym serwisach usługa ta jest uproszczona do absolutnego minimum. Z reguły wystarczy wejść na stronę internetową, znaleźć numer telefonu i umówić wizytę. A co jeśli mieszkamy daleko od serwisu? Wówczas warto zdecydować się na naprawę wysyłkową.

W celu jej zamówienia wypełniamy formularz zgłoszeniowy. Następnie za pośrednictwem np. kuriera DHL zostaje on odebrany od klienta i dostarczony do serwisu. Po naprawie telefon zostanie wysłany z powrotem do klienta. Cały proces trwa zazwyczaj 2-3 dni robocze.

Ile trwa i ile kosztuje szybka iPhone?

To jedno z częściej pojawiających się pytań wśród klientów. Niestety, ale w większości przypadków serwis iPhone nie udzieli wiążącej odpowiedzi, ponieważ każda naprawa jest inna. Prosta wymiana szybki iPhone może trwać od 15 do 30 minut i kosztować od ok. 400 zł w przypadku starszych modeli do nawet 1500 zł dla najnowszych. Oczywiście, cena i czas naprawy mogą się różnić w zależności od stopnia uszkodzenia i dostępności części. Bywa bowiem, że pozornie niewielka usterka wiąże się z koniecznością wymiany elementów, które uległy uszkodzeniu podczas upadku smartfona.

Podsumowując

Będąc posiadaczem smartfona musimy być świadomi, że każdemu może przytrafić się pech w postaci rozbicia szybki. Dlatego na tyle, na ile jest to możliwe warto stosować folie ochronne, futerały, etui. Wówczas ryzyko poważniejszych uszkodzeń ograniczymy do minimum.