Najczęstsze awarie smartfonów, czyli czy ubezpieczenie iPhone’a ma sens?

iphon i bezprzewodowe słuchawki

Najnowsze smartfony są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, jednak konsumenci nierzadko narzekają na ich trwałość. Delikatne urządzenia często ulegają awariom – niektóre wynikają z naszej nieostrożności, inne są od nas niezależne. Starsze telefony komórkowe były nazywane – żartobliwie, ale z ziarnem prawdy – niezniszczalnymi. Czy dziś, gdy ten aspekt uległ zmianie na gorsze, warto rozważyć ubezpieczenie iPhone’a? Jakie są najczęstsze awarie?

Zbity wyświetlacz

To zdecydowanie najczęściej występujące uszkodzenie. Większość z nas przynajmniej raz w życiu przypadkiem upuściła telefon, a ten upadł na tyle niefortunnie, że zbił się ekran lub obudowa. Niestety, w przypadku najnowszych smartfonów jest to zwykle nieuniknione – bo choć sprzęt jest zaawansowany technologicznie, funkcjonalny i świetnie się prezentuje, to zazwyczaj cechuje go również delikatność. Warto więc rozważyć ochronę swojego smartfona, w czym mogą pomóc szkło hartowane i etui. Dobrym rozwiązaniem jest także ubezpieczenie iPhona, które wspomoże nas po szkodzie.

Zalanie

Najnowsze iPhone’y są z nami wszędzie. Nawet w miejscach, w których są narażone na zniszczenie. Selfie w basenie zrobione telefonem, który nie jest wodoodporny, może poskutkować jego zepsuciem. Ale basen jest już przykładem ekstremalnym – nie zapomnijmy o tych codziennych, gdy używamy telefonu w łazience, kładziemy go na blacie podczas zmywania itp. Odratowanie zalanego telefonu jest możliwe, o ile zareagujemy wystarczająco szybko. Pomocna ponownie okazuje się ubezpieczenie iPhone’a.

Uszkodzenie gniazda ładowania

Rzadko zdarza się, że podczas podłączania telefonu do ładowania uważamy, by zrobić to delikatnie. Czasem zależy nam na szybkiej dostawie prądu, by nie dopuścić do całkowitego rozładowania baterii i zwykle po prostu nie zwracamy uwagi na to, że gniazda ładowania są delikatne i bardzo łatwo je uszkodzić. Ponadto, ładując iPhone’a, często nadal z niego korzystamy, narażając tym samym gniazdo na nadszarpnięcia i napięcia – a wtedy o usterkę nietrudno.

Uszkodzenie przez skrajne temperatury

Skrajne temperatury potrafią mieć fatalny wpływ na smartfony. Szczególnie cierpi na tym bateria – zarówno na skutek mrozu, jak i upału może ulec zniszczeniu. Mimo licznych udoskonaleń, baterie wciąż nie są przystosowane do ekstremalnych warunków pogodowych. Warto zadbać o ten aspekt, bo samodzielna wymiana baterii coraz częściej jest niemożliwa.

Ubezpieczenie iPhone’a – konieczność w dzisiejszych czasach?

Mimo ogromnego zaawansowania technologicznego, wiele najnowszych iPhone’ów nie należy do trwałych urządzeń. O ile ryzyko większości uszkodzeń możemy zminimalizować przez odpowiedzialne użytkowanie, tak część z nich jest niezależna od nas. Warto być przezornym i zainwestować chociażby w ubezpieczenie iPhone’a i mieć pewność naprawy uszkodzeń, gdy coś stanie się ze sprzętem. Jasne warunki i przejrzyste zasady takiego rozwiązania pomogą nam uniknąć stresu w przypadku uszkodzenia urządzenia.