Niepotrzebny telewizor? Daj mu drugie życie!

pilot i telewizor

Nadszedł czas na wymianę telewizora, choć stary wciąż jeszcze świetnie działa? Nie wyrzucaj go! Obecnie w prosty i szybki sposób można dać drugie życie takiemu sprzętowi poprzez sprzedaż w Internecie. Oto trzy kroki, które pozwolą wymienić niechciany telewizor na gotówkę.

Krok pierwszy – ogłoszenie

Podczas sprzedaży jakiejkolwiek rzeczy w Internecie, najważniejsze jest stworzenie odpowiedniej oferty. Nie inaczej jest w przypadku telewizorów. Kluczowe znaczenie mają tutaj dobrze oświetlone, wyraźne zdjęcia. Choć wiele osób rekomenduje wykonanie fotografii na białym tle, to nie ulega wątpliwości, że świetnie wyglądają także tzw. stylizacje. Przykładowo chodzi tutaj o umieszczenie telewizora na drewnianej półce w towarzystwie flakonu żółtych tulipanów. Takie zdjęcie nie tylko bardziej przykuje uwagę potencjalnych kupujących, ale także pobudzi ich wyobraźnię. Dzięki takiemu zdjęciu pokażemy im, jak świetnie taki przedmiot może wyglądać we wnętrzu ich domu. A stąd już tylko krok do zakupu! W końcu wszyscy kupujemy oczami.

Kiedy już wykonamy odpowiednie zdjęcia, wówczas czas na sporządzenie odpowiedniego opisu. Przed jego stworzeniem warto zadać sobie pytanie – co jako sprzedający chciałbym/chciałabym wiedzieć o tym telewizorze? Bądź co bądź, jest to drogi przedmiot, dlatego każdy decydujący się na jego zakup chce mieć pewność, że będzie on dla niego odpowiedni. W takim ogłoszeniu powinny pojawić się m.in.:

  • parametry telewizora;
  • stan techniczny;
  • wymiary telewizora;
  • czy jeszcze posiada gwarancję;
  • jak długo i intensywnie był użytkowany;
  • czy posiada jakiekolwiek mankamenty;
  • największe zalety telewizora;
  • sposób sprzedaży;
  • gdzie możliwy jest odbiór osobisty;
  • cena telewizora.

Oczywiście nie jest to lista zamknięta. Warto pamiętać, że im więcej szczegółów tym lepiej. I to nie tylko dla kupujących! Jeśli umieścimy w ogłoszeniu wszystkie niezbędne informacje, wówczas również my sami unikniemy dodatkowych pytań od potencjalnych kupujących i zaoszczędzimy swój czas.

Krok drugi – wybór platformy

Po sporządzeniu odpowiedniego ogłoszenia nadchodzi moment, aby wystawić je w odpowiednim miejscu, czyli tam, gdzie są nasi potencjalni klienci. Dużym powodzeniem cieszą się grupy na Facebooku oraz duże portale z ogłoszeniami. Wiele osób stara się sprzedać tam swoje telewizory używane led oraz inne sprzęty AGD. Warto jednak przed dodaniem informacji o sprzedaży przedmiotu zorientować się, czy nie będzie to wiązało się z dodatkowymi kosztami, a jeśli tak, to ile będą one wynosić. Świetnym wyborem jest z pewnością serwis ogłoszeniowy Pokato.pl, gdzie można zamieszczać darmowe ogłoszenia. To właśnie w tego typu lokalizacjach znajdują się klienci, którzy pragną szybko i bezproblemowo zakupić dobry używany telewizor.

Krok trzeci – kontakt z klientem

Wystawienie ogłoszenia to jednak nie wszystko. Teraz rozpoczyna się sprzedaż właściwa, która w głównej mierze będzie polegać na odpowiadaniu na pytania klientów. Jeśli w opisie zostały umieszczone wyczerpujące informacje, całkiem możliwe, że zapytań nie pojawi się zbyt wiele. Choć być może dla niektórych zabrzmi to jak oczywista oczywistość, to na tym etapie najważniejsze jest to, aby być miłym i kulturalnym. Nikt nie zechce kupić nawet najlepszego sprzętu od gbura. Potem pozostaje już tylko umówić się na spotkanie z odbiorem osobistym i cieszyć się z dodatkowej gotówki. Powodzenia!