Niewidzialne zagrożenia dla domu i biznesu

mężczyzna ubrany w strój ochronny do dezynfekcji

Istnieje wiele zagrażających życiu oraz zdrowiu człowieka drobnoustrojów i owadów, które mogą pojawić się w przestrzeni budynków mieszkalnych, usługowych czy w zakładach produkcyjnych. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych a często samodzielne działania mogą jedynie pogorszyć sytuację. Wśród wyjątkowo odpornych na domowe sposoby likwidacji są zarówno prusaki, czyli karaczany jak i mrówki, ale również dużo mniejsze drobnoustroje takie jak bakterie powodujące poważne zatrucia i zakażenia: salmonella, bakteria e. coli, laseczki jadu kiełbasianego czy gronkowiec złocisty.

W razie pojawienia się tego typu zagrożenia niezbędna staje się dezynfekcja całej powierzchni a także powietrza wewnątrz pomieszczeń. Dezynfekcja zwana też po polsku po prostu odkażaniem, polega na niszczeniu tych groźnych drobnoustrojów za pomocą fizycznych i chemicznych środków a także za pomocą naturalnie występującego ozonu. Dezynfekcja sprawia, że odkażone pomieszczenie staje się bezpieczne dla zdrowia ludzi, bez alergenów, wirusów, grzybów, roztoczy czy pleśni.

Jak walczyć z niewidzialnym zagrożeniem?

Dezynfekcja we Wrocławiu polega na zastosowaniu na zakażonej powierzchni odpowiednich środków chemicznych bądź fizycznych. Najczęściej firma dezynfekcyjna stosuje oprysk grubokroplisty, który jest następnie poprawiany poprzez zamgławianie termiczne oraz zamgławianie ULV. Dzięki takiemu działaniu przestrzeń oraz powietrze stają się wolne od wszelkich alergenów, bakterii, wirusów, grzybów oraz pleśni. By dezynfekcja Wrocław była skuteczna, niezbędne jest również przeprowadzenie inspekcji, która określi rodzaj zagrożenia, gatunek, liczebność i miejsce występowania drobnoustrojów. Z kolei po odkażaniu firma dezynfekcyjna przygotuje protokół, który będzie dowodem na przeprowadzenie dezynfekcji.

Gdzie szukać pomocy?

Poszukując profesjonalistów w dziedzinie dezynfekcji warto zwracać uwagę na doświadczenie. Dobrym wyborem będzie na pewno firma dezynfekcyjna we Wrocławiu , która może się pochwalić wieloletnią działalnością na rynku. Gdy zależy nam na bezpieczeństwie, warto zwracać uwagę na firmy, które mogą się pochwalić odpowiednimi certyfikatami z zakresu ochrony przed szkodnikami i czynnikami biologicznymi. Dobrym przykładem jest tutaj firma dezynfekcyjna we Wrocławiu Protect24h, która legitymuje się europejskim certyfikatem CEPA. Należy również sprawdzić czy firma dezynfekcyjna, którą mamy na oku należy do Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.