Norma ISO 4017 – co warto wiedzieć?

Nierdzewne śruby ISO leża rozsypane na stole

Artykuł sponsorowany.

Normy ISO to dokumenty, które zostały odpowiednio przygotowane i opracowane przez najlepszych ekspertów z konkretnej dziedziny gospodarki.

Normy te zawierają konkretne wskazówki i informacje dotyczące poszczególnych działalności. Norma ISO 4017 odnosi się do śrub z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem.

Gdzie stosuje się śruby ISO 4017?

Śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem o normie ISO 4017 i DIN 933 są uważane za podstawowe elementy złączne. Na ten fakt ma wpływ wiele czynników, a w szczególności ich szerokie zastosowanie. Mogą być używane w zasadzie w każdej branży technicznej. Bez śrub o normie ISO 4017 trudno wyobrazić sobie branżę budowlaną, zarówno tą ogólną, jak i budownictwo morskie. Powszechnie używa się ich także w branży armatorskiej, stoczniowej, maszynowej i rolniczej. Śruby o tej normie spotkamy także w sektorze chemicznym i farmaceutycznym, a także w różnego rodzaju instalacjach.

Do czego używać śruby o normie ISO 4017?

Śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem o normie ISO 4017 znajdą zastosowane przede wszystkim jako podstawowy element złączny różnych elementów konstrukcyjnych. Można je używać także do tworzenia różnego rodzaju narzędzi, a nawet do budowy maszyn. Dzięki tym śrubom mamy pewność, że powstałe połączenie jest solidne i  trwałe, co ma przełożenie na prawidłową pracę całej konstrukcji. Śruby o normie ISO 4017 mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, od stali nierdzewnej, kwasoodpornej, po miedź, mosiądz, nawet takie materiały jak C35, C45, 24CrMo5, 25CrMo4, 42CrMo4 i 1.4571. Dodatkowo mogą posiadać specjalną warstwę ochronną np. z ocynku galwanicznego z dowolnych materiałów, w różnej klasie i powłoce. To elementy łączące, zwane również śrubami maszynowymi.  Z powodzeniem można je stosować w przemyśle, budownictwie czy motoryzacji. Śruby mogą zostać wyprodukowane zgodnie z wytycznymi przekazanymi w zamówieniu.

Elgo – lider rynku elementów złącznych

Świetnym wyborem będzie firma Elgo, a więc producent śrub i elementów złącznych, który na swoją pozycję na rynku pracuje już od dobrych kilkunastu lat. Wybierając produkty tej firmy mamy pewność, że w procesie produkcyjnym, zadbano o najdrobniejsze szczegóły, a do wytworzenia śrub użyto tylko i wyłącznie sprawdzonych materiałów. Przed dokonaniem zakupu istnieje możliwość konsultacji i fachowego wsparcia. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie i każdy klient może liczyć na wsparcie fachowców w swojej dziedzinie.