Nowoczesne Centrum Logistyczne Amazon

Najnowsza generacja robotów

Firma Adecco stale zatrudnia nowe osoby, umożliwiając im długoterminowy rozwój w Centrach Logistycznych Amazon. Dostrzega nowe talenty oraz promuje pracowników. Wielu pracowników w Centrach Logistycznych Amazon otrzymuje awanse na wyższe stanowiska. Również Szczecin oraz jego okolice są ważną lokalizacją, w której firma Amazon poczyniła duże inwestycje.

Ogromne Centrum Logistyczne pod Szczecinem

Centrum Logistyczne Amazon pod Szczecinem robi wielkie wrażenie, a jego skalę da się zauważyć już od momentu, gdy znajdujemy się pod budynkiem. Lokalizacja jest korzystna względem położenia oraz możliwości pracy w trybie ciągłym. Nie bez powodu otwierają się polskie centra logistyczne, ponieważ okazują się one dużym sukcesem. Pracodawcy zachęcają do podjęcia tam pracy, dlatego celem rekrutacji jest zwiększenie ilości zatrudnionych osób. Oferują również bonusy, obiady za złotówkę lub nawet za darmo w pewnych okresach roku, darmowy dojazd do pracy na wybranych trasach, prywatne ubezpieczenie, program dofinansowania szkoleń i kursów oraz premię za każdą osobę namówioną do pracy.

Centrum Logistyczne Amazon zaopatrzone jest w najnowszą generację robotów. Czyni je to najbardziej nowoczesnym obiektem firmy Amazon. Szczecin tym samym zyskał kolejny nowoczesny obiekt na mapie miasta. Zamysłem Robotics jest to, by usprawnić proces zbierania zleceń i produktów oraz kompletowanie zamówień. Mówiąc inaczej – ma to ułatwiać pracę zatrudnionym osobom, które nie będą musiały chodzić od półki do półki, tylko poczekają na swoim stanowisku, aż roboty dostarczą im odpowiednie produkty.

Centrum Logistyczne pod Szczecinem – Miastem Robotów

Przy wsparciu robotów, Centrum Logistyczne jest w stanie przechowywać więcej towaru. Natomiast pracownik magazynu nie jest zmuszany do samodzielnego biegania po wielkich halach, ponieważ praca w większości wykonywana jest przez roboty. Pracowników w wejściu wita ochrona, która dba o to, aby nikt niczego nie wyniósł. Kierując się na wyższe piętro mamy możliwość poznać zasady BHP w Centrum Logistycznym Amazon, co jest niezwykle ważne i poręczne. Po dotarciu możemy wszędzie zauważyć taśmociągi. Jeśli zatem pracujemy dla Amazon, to właśnie z tego stanowiska paczka rozpoczyna swoją podróż do rąk klienta.

Następnie produkt trafia na konkretne miejsce na półce, skąd powoływany jest po złożeniu zamówienia. Dostarczają go oczywiście roboty. Pracownik magazynu będący na stanowisku widzi, który produkt powinien zostać przekazany, aby skompletować zamówienie, potem robot podjeżdża z odpowiednim regałem. Pracownikowi wyświetla się na monitorze jak wygląda dany produkt. Następnie wyciąga go i skanuje, a potem przekazuje dalej na taśmociągu. Mniej więcej w tym samym czasie na stanowisku jest już kolejny robot w kolejce.

Jak roboty poruszają się po Centrum Logistycznym? Skanują kody, które rozmieszczone są na podłodze, dzięki temu rozpoznają swoją pozycję. Dlatego o stłuczce czy pomyłce nie ma mowy. Pracownik, który nadzoruje roboty, w każdym momencie widzi, gdzie znajduje się dana jednostka, jeśli jest taka potrzeba, może nią manualnie sterować.