Odkryj potęgę Brazylii

Plaża w Brazylii

Brazylia – największy kraj Ameryki Południowej i jedno z największych państw na świecie. Brazylia to kraj, który niewątpliwie warto odwiedzić, ze względu na całkowicie inną kulturę niż nasza, niesamowite doznania smakowe czy niespotykane atrakcje. Wybierz się do kraju pancerników i skosztuj potraw, które przygotowywane są w wyjątkowy sposób – chociażby mięso, które pieczone jest na świeżym powietrzu, a następnie kelner chodzi z gorącymi, przesyconymi aromatami mięsiwami i odcina duże kawałki, które lądują na talerzach klientów. Ta potrawa nazywa się churrasco. Będąc w Rio, koniecznie znajdź chwilę na plażowanie na najsłynniejszej plaży Copacabana, która jest w kształcie ogromnego półksiężyca i kusi miliony turystów rocznie swoim wspaniałym piaskiem i przyjemnie ciepłą wodą.

Zielone płuca Ziemi

Jeśli skorzystasz z oferty, którą oferuje biuro podróży Logos Tour, na pewno będziesz miał możliwość skorzystać z tych atrakcji, o których wyżej zdążyliśmy wspomnieć. Atrakcji turystycznych w Brazylii jest sporo i warto poświęcić większą ilość czasu na zwiedzanie tego kraju, który jest pełen kontrastów. Północ Brazylii to przede wszystkim lasy Amazonii, które zajmują aż 40% całego państwa. Zielone płuca Ziemi, to las deszczowy zamieszkany przez niespotykane w naszym kraju gatunki zwierząt, takie jak majestatyczne jaguary czy piranie, które wcale nie są takie złe, jak się o nich mówi. Co ciekawe, w lasach Amazonii mieszkają do dziś plemiona, które nie miały do czynienia z cywilizacją. Nie można się nie zgodzić, że wszystko to brzmi niezwykle egzotycznie. Jadąc z Logos Tour, będziesz miał możliwość poznać Metysów, którzy zamieszkują dorzecze Amazonki.

Duże miasta Brazylii

W Brazylii znajduje się sporo dużych miast. Jednym z najbardziej znanych niewątpliwie jest Rio de Janeiro, w którym znajduje się posąg Chrystusa Odkupiciela oraz plaża Copacabana. Zwiedzanie Rio to również wycieczka pełna podziwiania pięknej architektury, klejnotów (w Brazylii znajdują się największe złoża szmaragdów oraz akwamarynów, a niegdyś również i diamentów). A kto wie, może załapiesz się i na kurs samby?
Innym miastem wartym uwagi jest Salwador, który do połowy XVIII wieku był stolicą Brazylii. Wiele barokowych budowli, Muzeum Sztuk Pięknych, malownicze plaże, słynna latarnia morska czy kolonialne elementy to tylko niektóre z wielu atrakcji turystycznych w Salwadorze.
Brasilia jest stolicą kraju, którą zamieszkuje ponad 3 miliony osób. Sporo tam rządowych budynków do zwiedzania oraz architektury sakralnej. Należy wspomnieć, że w tym mieście dominuje architektura modernistyczna.

Potęga brazylijskich wodospadów

Największy kraj Ameryki Południowej prócz zielonych lasów deszczowych Amazonii ma również do zaoferowania niezapomniane doznania związane z podziwianiem brazylijskich wodospadów. Wodospad Iguazu to zdecydowanie ,,must see” na trasie zwiedzania atrakcji turystycznych Brazylii. Znajduje się on na granicy argentyńsko-brazylijskiej, jest szeroki na 2 kilometry i składa się z niemalże 300 progów skalnych. Szum wody można usłyszeć już z odległości 20 kilometrów, co jedynie pokazuje siłę, z jaką spływa tam woda. W najwyższym miejscu woda spada z wysokości aż 82 metrów, czyli z większej niż w przypadku wodospadu Niagara.

Co ciekawe …

W kraju, który jest około 27 razy większy od Polski, średnia roczna temperatura to 24 stopnie. W sam raz na podróżowanie po Brazylii! Istnieje prawdopodobieństwo, że podróżując po tym pięknym kraju, którego narodowym zwierzęciem jest papuga ara, spotkasz Polaka, gdyż mieszka ich tam niemalże 2 miliony. Brazylijczycy są bardzo otwartym oraz gadatliwym narodem. Jeśli pomyślmy o telenoweli brazylijskiej, od razu mamy zapewne w głowie głośne i szybkie rozmowy – czyli dokładnie takie, jakie można usłyszeć na ulicach brazylijskich miast. Będąc w Brazylii powinieneś pamiętać o zwyczaju dawania napiwku – jest to typowe i ogólnie przyjęte w całym kraju, pominięcie tej kwestii może zostać źle odebrane. Poświęć również chwilę na skosztowanie brazylijskiej kawy, która zapewne pozostanie Ci na długo w pamięci! Brazylijczycy odpowiadają za 25% kawy spożywanej na całym świecie, więc warto napić się jej w jej rodzimym kraju.

Brazylia to niewątpliwie jedno z tych miejsc na świecie, które są naprawdę warte uwagi. Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem do tego niesamowitego miejsca, zobacz wycieczki do Brazylii z biurem podróży https://logostour.pl/kraje/brazylia. Jeśli interesuje Cię zwiedzanie Ameryki Południowej, zobacz inne wycieczki, które biuro oferuje w ten wyjątkowy rejon.

Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć Ci: até mais w Brazylii!