Odtwarzacz sieciowy – czy warto w niego inwestować?

Muzyka z koncertu

W ostatnim czasie coraz więcej osób inwestuje w sprzęt muzyczny, które znacznie poprawia jakość dźwięków. Spośród bogatej oferty dostępnych na rynku sprzętów coraz popularniejsze robią się odtwarzacze sieciowe. Czy warto w nie inwestować?

Czym jest odtwarzacz sieciowy?

Jeszcze do niedawna w większości domów można było znaleźć radiomagnetofon lub wieżę CD. W dzisiejszych czasach tego typu nośniki odchodzą jednak do przeszłości i coraz więcej osób decyduje się na słuchanie muzyki z sieci. Wzrastają także potrzeby konsumentów. Najważniejsze, aby była to muzyka pochodząca z legalnego źródła i odtwarzane w doskonałej jakości. To właśnie w odpowiedzi na te potrzeby powstało takie urządzenie jak odtwarzacz sieciowy. Na czym polega jego działanie?

Urządzenie umożliwia łączenie się z internetem i odtwarzanie muzyki bezpośrednio z sieci w postaci strumienia dźwięku. Muzyka z odtwarzacza może pochodzić z różnych źródeł  – na przykład z popularnych portalów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal. W sklepach dostępne są różne rodzaje odtwarzaczy sieciowych, także takich, które mają wmontowane zestawy basów. Każdy z pewnością znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Jakie są zalety odtwarzacza sieciowego?

Odtwarzacz sieciowy to urządzenie, które ma wiele zalet. Jest to przede wszystkim dostęp do niemal nieograniczonej ilości utworów muzycznych w doskonałej jakości (także w formatach bezstratnych, takich jak WAV czy FLAC). Nie jesteśmy ograniczeni przez nośniki, takie jak płyty CD, które trzeba regularnie zmieniać i odkładać na półkę. Warto wiedzieć, że niektóre odtwarzacze sieciowe mają możliwość podłączenia do nich, na przykład pendrivów, z których bezpośrednio można odtwarzać muzykę.

Odtwarzacz sieciowy to propozycja dla osób, które cenią sobie dobrą muzykę w świetnej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się dodatkowymi funkcjami, dlatego przed zakupem warto zrobić rozeznanie i zastanowić się, jaki będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom.