Odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Utrata danych to ogromny problem, zwłaszcza dla firmy posiadającej wielu klientów. Nie ma jednak takiego problemu, którego nie da się rozwiązać. Krok po kroku, przeprowadzimy Cię przez proces odzyskiwania danych.

Czy warto oszczędzać na usłudze odzyskiwania danych?

Odzyskiwanie danych to skomplikowany proces, wymagający bezpieczeństwa i zaufania do firmy, której postanawiamy powierzyć to zadanie. Skoro już spotkaliśmy się z problemem utraty danych, nie możemy dopuścić do ich wycieku w procesie odzyskiwania. Tak, to również może się wydarzyć, jeśli źle wybierzemy firmę, której powierzymy odzyskanie danych. Na rynku reklamuje się wiele firm. Niektóre proponują bardzo tanie odzyskiwanie danych, zazwyczaj są to firmy nieznane. Nie ma żadnych wiarygodnych opinii na temat świadczonych przez nie usług i ciężko odnaleźć cokolwiek na ich temat w Internecie.

Decydując się na rozpoczęcie procesu odzyskiwania danych najlepiej zwrócić się do zaufanej, doświadczonej firmy, której wizytówką są liczne rekomendacje klientów. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług nieznanej firmy, zastanówmy się dwa razy i zasięgnijmy opinii innych osób. Jeżeli to możliwe, spróbujmy dotrzeć do klientów tejże firmy i dowiedzieć się bezpośrednio od nich czegoś na temat jakości świadczonych usług. Lepiej nie powierzać tego co najcenniejsze dla naszej firmy, czyli danych, w ciemno bo przykre dla naszej firmy konsekwencje mogą się ciągnąć latami.

Straciłeś dane. Co powinieneś zrobić?

Utrata danych potrafi podnieść ciśnienie, ale spokojnie. Pierwszy krok, który powinieneś wykonać to chwycić za telefon i porozmawiać z jednym z naszych konsultantów. Podczas bezpłatnej konsultacji nasz pracownik zada Ci kilka pytań, które mają na celu określenie charakteru oraz skali problemu. Nasz konsultant przekaże Ci informacje na temat tego, jak należy zabezpieczyć nośnik oraz co zrobić, by nie zwiększać uszkodzenia nośnika i nie powodować dalszej utraty danych.

Następnie przeprowadzimy bezpłatną diagnozę w laboratorium. Po otrzymaniu nośnika sprawdzimy go pod kątem możliwości odzyskiwania danychWyniki diagnozy możesz otrzymać już po czterech godzinach od dostarczenia nośnika do laboratorium. Dział Obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą, aby poinformować Cię o wynikach naszych działań i wspólnie ustalić dalsze postępowanie. Poinformujemy Cię o tym, jakie są szanse na odzyskanie danych i podamy koszty usługi. Kiedy zaakceptujesz wyniki diagnozy oraz wyceny, przystąpimy do właściwego odzyskiwania danychNa każdym etapie pracy nasz Dział Obsługi Klienta będzie informował Cię o postępach.

Ostatnim elementem jest zwrot danych. Odzyskane dane zostaną dostarczone do Ciebie na dysku zewnętrznym, w postaci zaszyfrowanej. Mailowo otrzymasz od nas instrukcje, jak prawidłowo do nich dotrzeć. Jeżeli będziesz potrzebował pomocy, Dział Obsługi Klienta oraz Dział Pomocy Technicznej, zapewnią Ci niezbędne wsparcie.

Pakiety pomocy

Dysponujemy różnymi pakietami pomocy, które różnią się od siebie przede wszystkim czasem wykonania usług. Jeżeli zależy Ci na czasie możesz zdecydować się na Tryb Emergency. W ramach tego pakietu dokonamy diagnozy w cztery godziny, a dane wrócą do Ciebie nawet w kilka godzin!

Jeżeli sprawa nie należy do najpilniejszych, ale jednak czas realizacji usługi nadal jest dla Ciebie istotną kwestią, wybierz Tryb Express. Wykonamy bezpłatną diagnozę w cztery godziny, a cały proces odzyskiwania danych będzie trwał około trzech dni roboczych.

Jeżeli czas nie jest dla Ciebie priorytetem, ale chcesz odzyskać dane wybierz Tryb Standard. W ramach tego pakietu dokonamy bezpłatnej diagnozy w cztery godziny, a na wykonanie usługi potrzebujemy około siedmiu dni roboczych.

Dla nas liczy się zaufanie

Zaufało nam ponad 50 000 klientów. Ontrack to światowy lider na rynku odzyskiwania danych. Jeżeli dodamy do tego, że jednym z naszych Klientów jest NASA, która poprosiła nas o odzyskanie danych po katastrofie lotniczej promu kosmicznego Columbia, to będzie to chyba wystarczająca rekomendacja, aby zaufać nam i skorzystać z naszych usług.