Okulary czy soczewki miesięczne – co wybrać?

Kobieta aplikuje soczewki na oczy

Artykuł partnera.

Chociaż trudno nazwać soczewki kontaktowe nowością cały czas panuje wiele nieporozumień dotyczących ich codziennego stosowania.

Wbrew temu, co niektórzy sądzą praktycznie każdy może ich używać. Przeciwwskazania zdarzają się wyjątkowo rzadko. Oczywiście decyzja o zastąpieniu okularów przez soczewki miesięczne powinna być skonsultowana z lekarzem okulistą. Prawidłowo użytkowane i utrzymywane we właściwiej higienie soczewki kontaktowe nie powodują żadnych podrażnień i nie męczą wzroku więcej niż tradycyjne okulary. Ich zakładania i zdejmowania można nauczyć się w ciągu kilku minut. Nie są drogie, szczególnie koszt stosowania soczewek miesięcznych jest niski. Nie wiąże się z potężnym jednorazowym wydatkiem, który musimy ponieść w przypadku okularów. Żeby przekonać się do noszenia soczewek kontaktowych najlepiej po prostu spróbować.

Gdzie zaopatrzyć się w soczewki miesięczne?

Obecnie soczewki kontaktowe sa dostępne dosłownie wszędzie: w sklepach typowo optycznych, w internecie, w populranych sieciach drogerii, a nawet w automatach zlokalizowanych w centrach handlowych. Jednak oko jest tak delikatnym narządem, że warto zasięgnąć porady specjalistów i postawić na jakość. Mojepierwszesoczewki.pl to strona internetowa, szczególnie przydatna dla początkujących użytkowników. Po rejestracji można umówić się na badanie i skorzystać z porady specjalisty, który dobierze właściwe soczewki i nauczy posługiwania się nimi. Klienci mojepierwszesoczewki.pl mogą też liczyć na zakup na miejscu soczewek miesięcznych znanych i sprawdzonych producentów. Zarejestrowani w mojepierwszesoczewki.pl pacjenci otrzymują różnego rodzaju rabaty i promocje, istnieje również możliwość przetestowania soczewek.

Komu można polecić soczewki miesięczne?

Każdy użytkownik okularów zna niewygody związane z ich noszeniem. Parują, spadają w najmniej oczekiwanych momentach, przeszkadzają nie tylko w aktywnym uprawianiu sportów ale również w tak codziennych czynnościach jak sprzątanie. Nosząc soczewki miesięczne można cieszyć się ulubionym fasonem słonecznych okularów, a panie nie muszą ograniczać efektownego makijażu. Koszt soczewek miesięcznych najlepszej jakości, płynu do pielęgnacji i pojemników nie przekracza kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jeżeli przestrzega się zasad higieny każdy będzie zadowolony ze zmiany okularów na soczewki miesięczne. Koniecznie trzeba kontrolować datę ważności soczewek a także notować datę zmiany na nowe. Przekroczenie miesięcznego terminu użytkowania może spowodować niebezpieczne podrażnienie oka.