Opcja dla zadłużonych – kredyt bez sprawdzania baz gospodarczych

Zamyślona kobieta

Opcja dla zadłużonych – pożyczki bez baz Według danych przekazanych przez BIG InfoMonitor suma łącznego zadłużenia kredytowego i pozakredytowego Polaków zwiększyła się w I kwartale 2019 roku do ponad 76,6 mld złotych. Długi ma prawie 2,8 miliona osób. Rekordzista musi spłacić 70 milionów złotych. Czy osoby w takiej sytuacji mogą liczyć na wsparcie finansowe dla zadłużonych? Gdzie się po nie zwrócić i jakie warunki trzeba spełnić?

Zadłużenie Polaków – przyczyny

Jak wykazuje BIG InfoMonitor, problemy ze spłatą częściej dotyczą zobowiązań pozakredytowych, takich jak opłaty za czynsz, media, mandaty czy alimenty. Wynikają one najczęściej z powodu braku płynności finansowej, spowodowanej chorobą dłużnika lub kogoś z jego rodziny, niskimi zarobkami oraz chęcią utrzymania odpowiedniego poziomu życia swojej rodziny (badanie Quality Watch). Tym samym, osoby, które popadają w długi, z reguły mają stałe dochody, tylko nie są one wystarczające w każdej sytuacji. Rozwiązaniem tego typu przejściowych problemów finansowych, może być pożyczka chwilówka dla zadłużonych.

Rozwiązanie dla zadłużonych – kredyt gotówkowy

Osoby zadłużone, które posiadają stałe dochody, mogą ubiegać się o kredyt pozabankowy od firmy pożyczkowej. Wielu pożyczkodawców posiada specjalne oferty dla tego rodzaju klientów, określanych najczęściej jako kredyt bez sprawdzania baz lub pożyczka bez BIK. Czasami może się zdarzyć, że firma pożyczkowa będzie wymagać dodatkowego poręczenia w postaci np. gwaranta. Może być też tak, że pożyczka dla zadłużonych będzie nieco wyżej oprocentowana, niż zwykła pożyczka gotówkowa.

Wszystko to jest kwestią dość indywidualną. To, na jakich warunkach pożyczkodawcy pozabankowi udzielają kredytów osobom zadłużonym, wynika z wewnętrznej polityki firmy. Jedno, czego trzeba się na pewno spodziewać, to konieczność posiadania regularnych dochodów, które muszą być na tyle wysokie, żeby umożliwiły bezpieczną spłatę zaciągniętej pożyczki.

Konsolidacja chwilówek

Istnieje pewne optymalne rozwiązanie dla zadłużonych – kredyt konsolidacyjny. Jest to rodzaj pożyczki, która pozwala na łatwiejszą spłatę kilku zobowiązań. Konsolidacja chwilówek pozwala na zmniejszenie miesięcznego obciążenia finansowego, wynikającego z konieczności spłacania kilku pożyczek jednocześnie. Odbywa się to kosztem wydłużenia okresu spłaty zobowiązania. Dzięki temu pożyczkobiorca może spłacić swoje długi od ręki, a następnie oddawać pożyczkę konsolidacyjną z niższą ratą, która nie obciąża tak domowego budżetu. Przed zaciągnięciem tego typu pożyczki warto wykorzystać kalkulator kredytowy do obliczenia wysokości raty.

Wsparcie finansowe dla zadłużonych

Pożyczka dla zadłużonych – kredyt hipoteczny

Jeśli osoby zadłużone interesuje kredyt hipoteczny, będą musiały najpierw rozwiązać swoje problemy finansowe. Żaden bank nie udzieli tego typu kredytu klientom, którzy mają problemy z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań finansowych. Dodatkowo złą historię kredytową, wynikającą z negatywnych wpisów do baz dłużników, trzeba zrównoważyć poprzez budowanie pozytywnej historii kredytowej. Jeśli uda nam się to zrobić i będziemy posiadać odpowiednio wysokie dochody, to istnieje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego, chociaż może być to trudniejsze niż w przypadku osób, które nigdy nie miały problemów z długami.