Oprogramowanie CAD/CAM na rynku polskim

Projektowanie w CAD

Co oznacza CAM? To skrót z języka angielskiego Computer Aided Manufacturing, który określa system komputerowy integrujący fazę projektowania i wytwarzania. Oprogramowanie CAM może być samodzielnym programem lub dodatkiem do projektowania technicznego CAD (ang. Computer Aided Design). Programy typu CAM tworzą ścieżki – narzędzia, odpowiadające funkcjom sterującym dla maszyn na podstawie komputerowych rysunków 2D lub obiektów 3D.

Oprogramowanie CAD/CAM – oferta CAMdivision®

Firma CAMdivision jest największym dostawcą pakietów NX CAD/CAM w Polsce. Dystrybutor oprogramowania z rodziny NX CAD/CAM/CAE ma również największe doświadczenie we wdrożeniach aplikacji do form NX Mold i wykrojników NX Progressive oraz postprocesorów z symulacją wirtualnych maszyn na bazie kodu NC. Kompleksowe implementacje powiązane są dość często ze szkoleniami i pełnym wsparciu technicznym. Nowoczesny interfejs i polska wersja językowa umożliwiają szybkie przysposobienie systemu. Program posiada budowę modułową, dzięki czemu można go dostosować do potrzeb każdej firmy.

Jakie są zalety oprogramowania CAM?

Systemy CAM pozwalają przede wszystkim na skrócenie i ułatwienie procesu programowania. Zazwyczaj to zakup na lata, który wiąże się z przeszkoleniem pracowników. Niewątpliwą zaletą jest także łatwość obsługi systemu oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Wspomaga to przejrzystość programu i znacznie ułatwia pracę w przypadku dużej liczby operacji. Poszerza możliwości produkcyjne przedsiębiorstw, wprowadza innowacyjność i lepsze wykorzystanie maszyn. Umożliwia realistyczną symulację obróbki w przestrzeni 3D obrabiarki, np. wieloosiowych frezarek oraz maszyn wielozadaniowych wraz z możliwością uwzględnienia dynamiki ruchów maszyny. NX CAM to system wyższego rzędu, który pozwala na łatwe wprowadzanie zmian oraz eliminację i unikanie błędów. Jego cena jest dostosowana do rynku polskiego. Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi możliwościami oprogramowania CAM na stronie www.camdivision.pl!