Oprogramowanie szyte na miarę. Dedykowane programy dla firm

Dobre oprogramowanie jest podstawą bezpieczeństwa firmy

Dedykowane oprogramowanie dla biznesu pozwala na uzyskanie najlepszej efektywności tam, gdzie liczy się specyfika działalności firmy.

Dostępne na rynku programy dla firm pozwalają na sprawne prowadzenie działalności w różnych branżach. Zaliczają się do nich zarówno programy uniwersalne, które ze względu na zakres dostępnych funkcji odpowiadają potrzebom większości firm, jak i te, których zestaw funkcji dobierany jest z myślą o konkretnych branżach.

Dedykowane oprogramowanie dla przedsiębiorstw

Budowa przewagi konkurencyjnej firmy powinna bazować na solidnych podstawach. Jedną z nich jest obszar IT, za pomocą którego przedsiębiorstwo uzyskuje dostęp do szerokiej gamy narzędzi i funkcji usprawniających prowadzenie działalności.

Poprzez odpowiednio dopasowane oprogramowanie dla firm można osiągnąć szereg korzyści. Zaliczają się do nich między innymi większa sprawność operacji, oszczędność czasu poprzez automatyzację procesów, redukcja liczby błędów, co prowadzi do efektywniejszego prowadzenia całego przedsiębiorstwa.

Aby uzyskać takie korzyści, firma musi jednak dobrać takie oprogramowanie, które będzie odpowiadało jej wymaganiom. Sięganie po gotowe rozwiązania jest wygodne, jednak z drugiej strony mogą one nie zapewnić firmie optymalnego wsparcia wtedy, gdy ma ona swoje konkretne wymagania. Wtedy optymalnym rozwiązaniem staje się dostawa oprogramowania dedykowanego.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb branży

Na rynku IT znajduje się obecnie szeroka gama programów dedykowanych. To oprogramowanie dla firm, którego głównym celem jest dostarczanie narzędzi odpowiadających wymaganiom danej branży, które są dla niej indywidualne. W efekcie pozwalają one na pełne zaspokojenie potrzeb biznesu.

W kategorii dedykowanych programów dla firm znajduje się szeroka gama rozwiązań tworzących z myślą o branżach jak:

  • sprzedaż detaliczna w sklepach, sieciach sprzedaży
  • sprzedaż internetowa – e-commerce
  • systemy dla firm księgowych oraz HR
  • systemy WMS stosowane w zarządzaniu magazynem
  • systemy TMS dla firm transportowych, logistycznych
  • systemy wspomagające zarządzanie produktem
  • systemy dla branży odpadowych

Przyszłościowe korzyści

Właściwie dobrane oprogramowanie dedykowane niesie za sobą szereg korzyści, które firma może zauważyć już od pierwszego dnia korzystania z tego typu rozwiązań informatycznych.

Przede wszystkim realizacja codziennych procesów staje się wtedy znacznie efektywniejsza. Dedykowane narzędzia, które nie są dostępne w uniwersalnych programach, wspomagają obsługę procesów, a dzięki temu oszczędzają czas i zmniejszają koszty operacyjne przedsiębiorstwa.

Dodatkowo programy dla firm dostępne jako dedykowane pozwalają na prowadzenie działalności znacznie sprawniej, z mniejszym ryzykiem błędów, jakie mogą pojawić się podczas prowadzenia czynności operacyjnych. Przekłada się to również na korzyści widoczne w obszarze jak obsług klienta – dzięki temu firma może zadbać o swój wizerunek i zadowolenie klientów, którzy decydują się na jej ofertę.

Co ważne, dedykowane oprogramowanie dla firm może być też indywidualnie dopasowane pod kątem wykorzystywanych narzędzi i funkcji. To pozwala na jeszcze pełniejsze wsparcie działalności wtedy, gdy firma ma pod tym kątem własne wymagania, których nie pokrywają dostępne na rynku programy.

 

Wdrożenie dedykowanego oprogramowania

Kluczowym procesem dla sprawnego prowadzenia działalności na bazie oprogramowania dedykowanego jest jego właściwe wdrożenie. Stąd też przed jego instalacją przeprowadzana jest analiza przed wdrożeniowa.

Analiza przed wdrożeniowa pozwala na rozpoznanie indywidualnych potrzeb firmy pod względem oprogramowania. Następnie, na jej podstawie, dopasowuje się odpowiednie rozwiązania, co pozwala na uzyskanie optymalnego efektu wdrożenia.

Dzięki temu firma uzyskuje wsparcie techniczne związane z korzystaniem z dedykowanego oprogramowania.