Oryginalne tusze do drukarki vs zamienniki. Które warto kupić?

Wymiana tuszu w drukarce

Tusze do drukarki to element, który generuje najwięcej okresowych kosztów dla każdego użytkownika drukarki atramentowej. To, jak dużo wyda on na te tusze, zależy od tego czy wybierze produkty oryginalne, czy zamienniki. Sprawdź, która opcja jest bardziej opłacalna.

Utarło się, że oryginalne tusze zapewniają znacznie lepszą jakość wydruku. Jednak nasycone kolory i głęboka czerń to nie jedyne atuty oryginalnych produktów, liczy się bowiem również wydajność wydruku, a więc ilość stron, jaką można wydrukować przy użyciu jednego tuszu.

Oryginalne tusze do drukarki

Niezależnie od tego, jaki model drukarki atramentowej posiada użytkownik, musi on zadbać o odpowiedniej jakości tusze. Te oryginalne są polecane przez wszystkich producentów. Wskazują oni, że oryginalny produkt zapewnia nie tylko właściwą, bardzo wysoką jakość wydruku, ale również pozytywnie wpływa na zużycie Twojej drukarki, znacznie je spowalniając i tym samym wydłużając czas jej eksploatacji. Kosztem tych wszystkich zalet jest jednak cena – oryginalne tusze do drukarki są znacznie droższe niż ich zamienniki.

Jeśli nie produkty oryginalne, to dobrej jakości zamienniki

Na rynku w sprzedaży dostępne są zarówno oryginalne tusze, jak i ich tańsze zamienniki, które zapewniają równie doskonałą jakość drukowania, a kosztują znacznie mniej od oryginałów. Polecane w wielu sklepach do atramentowych drukarek tusze zamienne to dobra inwestycja dla tych użytkowników, którzy drukują dużo, ale nie wymagają jakości wydruków na bardzo wysokim poziomie. Te tusze świetnie sprawdzą się do taniego drukowania dużych nakładów, takich jak materiały eksploatacyjne, ulotki czy podstawowe dokumenty. Aby wybrać odpowiedni zamienny tusz do drukarki, wystarczy znać model urządzenia i dopasować do niego produkt. W ten sposób można nabyć zarówno tusze do druku czarnego, jak i kolorowego.

Co lepsze do drukarek? Tusze oryginalne czy zamienniki?

Obecnie zarówno oryginalne, jak i zamienne tusze do drukarek mają już niemal tę samą jakość, a te drugie nie wpływają aż tak bardzo na okres eksploatacji drukarek, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Wybór tańszych zamienników będzie lepszy dla tych osób, którym nie zależy na jakości drukowania, a ilość drukowanych materiałów jest duża. Produkty oryginalne będą bardziej opłacalne dla tych, dla których ważna jest jakość wydruku, zarówno w czerni, jak i w kolorze.