Oszczędzanie i inwestowanie – wybierz fundusz inwestycyjny

Rosnące środki w funduszu inwestycyjnym

Zarabianie pieniędzy poprzez pracę jest bazą dla posiadania i gromadzenia własnych pieniędzy na życie i przyszłość. To na swojej pracy i pensji należy opierać wszelkie plany pomnażania domowego lub firmowego kapitału. Warto jednak dążyć do osiągania dochodu pasywnego, czyli takiego, który będzie powiększał twoje zasoby nawet wtedy, gdy nad tym nie pracujesz. Jednym ze sposobów na pasywne zarabianie są fundusze inwestycyjne.

Dlaczego warto oszczędzać i inwestować?

Każda inwestycja musi się zacząć od oszczędzania, bo aby móc zainwestować jakiekolwiek pieniądze (czyli: wyłożyć je, aby zaczęły się rozmnażać), trzeba je najpierw zgromadzić z tego, co uda nam się zarobić. Każdy powinien zabierać się za inwestowanie, zaczynając od ustabilizowania swojej sytuacji finansowej, czyli znalezienia pracy, która pozwoli każdego miesiąca odłożyć co nieco. Z zaoszczędzonych na koncie pieniędzy warto odłożyć sobie część, która będzie na nas pasywnie pracować. Można je odłożyć na przykład na fundusz inwestycyjny, który jest bardzo dobrym sposobem inwestowania. Dzięki oszczędnościom można nie tylko bezpieczniej żyć, ale również zacząć inwestować. A dzięki inwestowaniu można znaleźć kolejne źródło przychodu, które nie będzie wymagało od nas niemal żadnej pracy, a pozwoli zarobić.

Dlaczego warto wybrać fundusze inwestycyjne?

Fundusz inwestycyjny jest sposobem lokowania kapitału nawet w niewielkiej ilości, przez wielu akcjonariuszy, co daje razem potężny kapitał. Tak dużą sumą specjaliści od finansów są w stanie korzystnie dysponować, pomnażając kapitał i wypracowując dla akcjonariuszy spore zyski. Korzyścią uczestnictwa w funduszach jest między innymi to, że można do nich wejść ze swoim kapitałem w dowolnym momencie, i wystąpić z nich wtedy, gdy ma się ochotę, zabierając zgromadzone na funduszu pieniądze. Co ciekawe, jednostki uczestnictwa są dziedziczne, więc można je przepisać na swoich spadkobierców i tym samym zabezpieczyć ich przyszłość. Co więcej – fundusz jest zwolniony z opłaty podatku dochodowego od dywidend, przez co staje się

Jak inwestować w fundusze?

Fundusze inwestycyjne możesz nabywać na przykład w biurach maklerskich w bankach i jest to bardzo dobre miejsce na inwestowanie. Oprócz zasady, aby nigdy nie inwestować wszystkich posiadanych pieniędzy, jest jeszcze kilka ważnych strategii, których warto się trzymać przy inwestowaniu. Niektórzy starają się „celować” w fundusze, gdy są tanie i sprzedają je, gdy idą w górę. Czasem jednak korzystniejszym rozwiązaniem bywa po prostu kupić fundusze interesujące nas, a następnie zapomnieć o nich nawet na kilka lat. Długotrwałe inwestowanie, pomimo częstych zysków i strat, finalnie może dać bardzo dobre wyniki finansowe. Inwestowanie w fundusz inwestycyjny jest dobre dla osób, które nie mają zbyt wielkiego kapitału, a chciałyby robić cokolwiek ze swoimi pieniędzmi. Początkowo dobrze jest zdać się na specjalistów z towarzystw funduszy inwestycyjnych, którzy zadbają o pomnażanie naszych oszczędności. Z biegiem czasu można pomyśleć o samodzielnym inwestowaniu, które może sprawić naprawdę wiele frajdy! Inwestowanie w fundusze często jest pierwszym krokiem do poważniejszych inwestycji. Zaczyna się od kilku tysięcy złotych włożonych w fundusz, a z biegiem czasu inwestycja zaczyna przynosić konkretne zyski i realne staje się inwestowanie większych sum w inne aktywa. Posiadanie aktyw jest obecnie określane jako najlepszy sposób na zabezpieczenie finansowe. Dużych nadwyżek pieniędzy, które udało się zaoszczędzić, lepiej nie trzymać na koncie, ale właśnie inwestować – dzięki temu majątek ma szanse procentować, by po kilku latach stać się solidnym zabezpieczeniem finansowym dla nas samych i naszych dzieci. Oprócz inwestycji warto oczywiście mieć też poduszkę bezpieczeństwa w postaci rezerw na koncie oszczędnościowym – ale osobom, które inwestują nie trzeba o tym wcale przypominać!