Outsourcing IT. Czy to dobry pomysł dla Twojej firmy?

Mężczyzna w firmie zajmuje się outsourcingiem IT

Artykuł partnera.

Doceniasz potencjał outsourcingu i poszukujesz firmy, z którą warto podjąć współpracę? A może zastanawiasz się czy outsourcing IT to dobre rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? W takim razie nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie. Podpowiadamy dlaczego warto zdecydować się na obsługę IT w trybie zewnętrznym, jakie usługi świadczone są w outsourcingu  i jak znaleźć firmę, która spełni Twoje oczekiwania.

Firma informatyczna czym się zajmuje?

W czym może wspomóc Cię firma informatyczna? Tak naprawdę możesz zlecić specjalistom wszystkie zadania z zakresu IT. Podstawa to oczywiście zabezpieczenia. Utrata danych oznaczałaby poważne kłopoty dla Twojego biznesu, dlatego trzeba zadbać o ich profesjonalną ochronę. Dobra firma IT wdroży pełną gamę zabezpieczeń, stosując system Defence In depth. Kolejna usługa to zakładanie sieci komputerowych. Zespół z zewnętrznej firmy może zająć się również szkoleniem pracowników z Twojego działu IT. Możesz też zlecić wykonanie audytu. To niezwykle przydatna usługa. Nie każdy przedsiębiorca zna zasady funkcjonowania sieci informatycznej, więc nie jest w stanie w pełni ocenić pracy zespołu. Po wykonaniu audytu otrzymasz szczegółowy raport zawierający wnioski z kontroli i sugestie dotyczące wprowadzenia usprawnień. Firma informatyczna zajmie się także instalacją i obsługą oprogramowania.

Obsługa informatyczna w Warszawie

Jeżeli szukasz dobrej firmy informatycznej, musisz przeprowadzić staranny research. Specjaliści, z którymi podejmiesz współpracę uzyskają dostęp do wielu ważnych danych, dlatego trzeba wybierać ostrożnie. Jeśli masz już na oku jakąś firmę, zapoznaj się z opiniami klientów w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Sprawdź czy firma zamieszcza na swojej stronie referencje. Im więcej ich będzie – tym lepiej. Wybierz firmę informatyczną, która działa na rynku od kilku lat.  Dłuższy staż zazwyczaj świadczy o dobrej jakości usług. Oczywiście istotne znaczenie mają też kwestie finansowe. Najlepiej wybierać przedsiębiorstwa, które oferują elastyczne warunki współpracy. Warto zapoznać się z ofertą, którą znajdziesz pod tym linkiem: firma informatyczna w Warszawie. W ofercie są aż trzy plany: abonament, usługa przedpłacona i doraźna. W ramach pierwszej opcji możesz wybrać aż kilka różnych planów dostosowanych do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Polskie firmy informatyczne

Branża IT w Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie. W polskich firmach pracują najwyższej klasy specjaliści, których umiejętności doceniane są na całym świecie. Warto więc podjąć współpracę z rodzimą firmą. Jedną z nich jest Kompania Informatyczna. Działa na rynku od 2016 roku i współtworzą ją informatycy specjalizujący się w wielu różnych dziedzinach. Zespół może zająć się wdrażaniem oprogramowania, zakładaniem sieci, obsługą sprzętu komputerowego i zabezpieczeniem danych. Kompania Informatyczna współpracuje także ze specjalistami od programowania, obsługi stron internetowych i systemów operacyjnych, a także od prawa, księgowości i obsługi technicznej. Ważną usługą świadczoną przez Kompanię Informatyczną jest wykonywanie audytów, które dadzą Ci pełen wgląd w funkcjonowanie działu IT w Twojej firmie. Tak szeroki zakres współpracy pozwala świadczyć kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. To bardzo duży plus, ponieważ nie musisz szukać kilku firm, a poszukiwania zawsze wymagają większych nakładów czasu i pieniędzy.

Firmy programistyczne w Warszawie

Jeżeli siedziba Twojej firmy znajduje się w stolicy, warto współpracować z przedsiębiorstwem informatycznym z Warszawy. Co prawda, część zadań da się wykonywać zdalnie, ale jeżeli w biurze nastąpi awaria sprzętu, najszybciej zareaguje zespół z tego samego miasta. Jeżeli szukasz firmy IT w Warszawie, możesz zajrzeć na serwisy ogłoszeniowe lub dedykowane serwisy z ofertami dla różnych branż. Tam szybko porównasz usługi i zyskasz dostęp do opinii klientów.

Outsourcing to dobra propozycja dla małych i większych przedsiębiorstw. Jednak, żeby współpraca była zadawalająca musisz znaleźć firmę gwarantującą szeroki zakres usług, działającą na rynku od kilku lat i zatrudniającą specjalistów z wielu dziedzin. Jeśli wybierzesz dobrze, outsourcing przyniesie korzyści w postaci zaoszczędzonych pieniędzy i czasu.