Pióro wieczne Waterman – jakie wybrać na początek?

kobieta z piórem wiecznym

Posługiwanie się piórem wiecznym wymaga od nas sporo cierpliwości i ćwiczeń. Mimo że wiele osób twierdzi, iż jest ono skomplikowaną i niesamowicie trudną czynnością – nie możemy się z tym zgodzić. Najwyższy czas obalić ten popularny mit. Pisanie piórem wiecznym jest wyzwaniem, któremu sprostają nawet dzieci w wieku szkolnym. To umiejętność, którą z pewnością opanuje każdy z Was. W tym przypadku, tak samo jak w wielu innych, trening czyni mistrza. Im więcej piszemy, tym lepiej nam to wychodzi. Inaczej się nie da, dlatego pióro w dłoń i… piszemy! Jeżeli zastanawiacie się, jak nauczyć się pisania piórem wiecznym oraz jaki model pióra będzie najlepszy do nauki – koniecznie czytajcie dalej.

Pisanie piórem wiecznym – trening to nie wszystko

Oczywiście, praktyka czyni mistrza, dlatego częste pisanie ma ogromny wpływ na wygląd naszego pisma. Ma jednak na niego wpływ także kilka innych kwestii. Nie powinniśmy zapominać o takich czynnikach jak: stalówka, rodzaj oraz kształt wybranego modelu. Na wygląd liter kreślonych piórem wiecznym będzie oddziaływać rodzaj papieru, na którym piszecie, wasza technika, a także pora dnia i wasze zmęczenie. Wieczorne pisanie piórem wiecznym może być trudniejsze niż to poranne. Zmęczony organizm nie ma siły skupiać się na pięknych, krągłych, równych i zgrabnych literach. Są one wówczas bardziej koślawe i mniej estetyczne, niż w godzinach przedpołudniowych.

kobieta pisze piórem wiecznym

Pióro wieczne Waterman do nauki pisania

Nauka pisania piórem wiecznym to proces, do którego konieczne jest wysokiej klasy pióro. Jeśli w waszej głowie zaświeciła się właśnie kontrolka z ostrzeżeniem i myśl: przecież mnie nie stać – nie martwcie się. Świetne, dobrze wykonane i gustownie wyglądające pióro wcale nie musi kosztować milionów monet. Dobrej jakości pióro wieczne znajdziecie w sieci w naprawdę przystępnych cenach. Szukając modelu idealnego, kierujcie się przede wszystkim atramentem, którym należy go uzupełniać oraz rodzajem stalówki. Zaczynając przygodę z kaligrafią, gdy nie mamy pewności, czy pisanie piórem przypadnie nam do gustu i inwestycja jest warta przysłowiowej świeczki, zdecydowanie lepiej sprawdzi się tańsze pióro wieczne Waterman, np. model Waterman Graduate. Bez problemu nabierzecie dzięki niemu wprawy, by w miarę upływu czasu przejść na droższe pióro, jak np. eleganckie, ponadczasowe i piekielnie piękne pióro wieczne Waterman Exception. Poza kupnem idealnego dla Was modelu, koniecznie zaopatrzcie się także w specjalny papier. Powinien być gruby i niezbyt chłonny. Często, tego rodzaju papier, jest powlekany.

 

Pióro wieczna dla laika – pamiętaj o tym podczas zakupów

Pióro do nauki pisania musi być modelem ergonomicznym. Co to oznacza w praktyce? Powinno idealnie leżeć w waszej dłoni i pasować do niej grubością oraz kształtem. Niewygodne pióro, przy dłuższym użytkowaniu sprawi Wam ból. Może okazać się przyczyną skurczy i bólu dłoni. Wiele firm proponuje swoim klientom modele idealnie dopasowane do ich preferencji. Osoby piszące lewą dłonią, bez problemu zaopatrzą się w pióro wieczne dla osób leworęcznych, zapominając tym samym o wypadającym podczas notowania długopisie i jakimkolwiek dyskomforcie.

Jak stalówka pióra wiecznego będzie najlepsza?

Wybór stalówki i jej rozmiaru sprowadza się tak naprawdę do wyboru grubości linii, jakiej stawianie Was interesuje. Inna stalówka sprawdzi się co codziennego pisania, a inna do kaligrafii czy malowania piórem. Z reguły, szeroką stalówkę wybiera się do dużych liter, a węższą do drobnego, małego pisma.