Podatki do zapłacenia

Wypełnianie deklaracji podatkowej PIT

Czas rozliczania się z fiskusem nadciąga nieubłaganie. To, że podatki trzeba płacić jest pewne. Obecnie można złożyć zeznanie podatkowe szybko i bezboleśnie, dzięki opcji wypełnienia PIT online, co zdecydowanie skraca czas, jaki musimy na to poświęcić. Powinniśmy zdecydowanie rozpatrzeć taką możność.

Wypełniamy zeznanie przez Internet

By wypełnić PIT online w 2020 roku,wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, uwiarygodnić się na niej poprzez wpisanie kwoty naszego przychodu, który osiągnęliśmy w zeszłym roku. W ten sposób spełni on rolę swoistego podpisu elektronicznego, dzięki któremu będziemy mogli wypełnić PIT za 2019 rok online bez zbędnej zwłoki. Specjalny program poprowadzi nas krok po kroku, od jednej do drugiej rubryki, wykluczając przy okazji najprostsze błędy, które często zdarzają się przy wypełnianiu zeznań podatkowych ręcznie.

Skuteczny sposób

W zależności od konkretnego PIT, który składaliśmy w ubiegłym roku podatkowym wpisujemy kwotę z odpowiedniej rubryki i wypełniamy nasz PIT elektroniczny. W przypadku jeśli tych PIT-ów, które musieliśmy złożyć było kilka, wpisujemy kwoty po kolei, aż wreszcie system przyjmie jedną z nich. Przepisy nie określają tego kategorycznie. Wypełnienie PIT online nie powinno przysporzyć nam kłopotów. Po zakończeniu tego procesu otrzymamy tzw. UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, dzięki któremu zyskamy pewność, że PIT Online za 2019 rok został oficjalnie przez nas złożony. UPO powinniśmy przechowywać przez pięć lat. To samo tyczy się samego zeznania podatkowego. Jeśli chcemy możemy je także wydrukować i wpiąć do odpowiedniego segregatora, by oprócz wersji elektronicznej mieć także wersję papierową naszego zeznania.

Szybko i poprawnie

Jak więc widzimy, deklaracje PIT online zdobywają szturmem pozycje, które dotychczas dzierżyły dokumenty papierowe. PIT przez Internet oznacza dużą oszczędność, czasu, nerwów, papieru oraz brak potrzeby wystawania w kolejkach na poczcie, czy w urzędzie skarbowym. Osobiście należy uwzględnić w zeznaniu wszelkie ulgi, którym podlegamy i pamiętać o tym by złożyć PIT we właściwym urzędzie skarbowym – decyduje tu adres naszego zameldowania w dniu 31 grudnia 2019 roku. Wypełnienie PIT online nie powinno sprawić nam kłopotów, zarówno tym którzy wypełniają najpopularniejszy PIT-37, czy też innym podatnikom i podatniczkom. Warto skorzystać z najnowszych rozwiązań i spokojnie wypełnić PIT w domu z filiżanką kawy w ręku.