Pomysł na imprezę firmową

wakeboarder

Sposobów na zorganizowanie imprez firmowych jest naprawdę mnóstwo. Mają one na celu zintegrowanie całego zespołu. Wiadomo, na luzie spędzony czas, bez obowiązków, kiedy przełożony bawi się razem z nami wpływa dodatnio na atmosferę.

Sport jako impreza firmowa

Różne dyscypliny sportowe to fajny sposób na imprezę firmową. Wspólne zmagania z całą grupą potrafią bardzo zbliżyć do siebie i wypracować wspólne porozumienie. Bywa ono bardzo pomocne w pracach nad projektami. Szczególnie jak wyskoczy jakiś niespodziewany problem w najmniej właściwym momencie.

Rola imprez firmowych

Zgrany zespół bierze się od razu wtedy do roboty i nie czeka, aż ktoś nimi pokieruje. Samodzielność dobrego zespołu jest na wagę złota w firmie, która dba się o jakość produktu i usług. Wiadomo, kierującemu teamem nie zawsze uda się wychwycić wszystkie błędy, a dobrze zgrany zespół jest potworem nie do pokonania.

 Jaki sport wybrać na imprezę firmową

Wszystko zależy od tego jakie osoby składają się na nasz zespół w pracy. Firmy często nie idą na łatwiznę. Dlatego dużą popularnością cieszą się sporty ekstremalne.

Wakeboard

Jest to relatywnie nowy sport wodny. Bardzo podobny do surfingu czy kitesurfingu. Z tym jednak, że jego nauka jest o wiele łatwiejsza niż innych tego rodzaju dyscyplin. Zwykle wystarczy około 15 minut aby opanować podstawy. Przy czym zależy to zazwyczaj od indywidualnej predyspozycji, kondycji. Wakeboard to fajny temat na imprezę firmową dla grupy, która lubi aktywnie spędzać czas.

Paintball

To również bardzo dobra propozycja dla odważnych, którzy lubią pobawić się w wojnę nie tylko odpalając World of War na full detalach. To też świetny sposób aby sprawdzić strategię grupy i przenieść się, jak przez portal, do innej rzeczywistości. Można trafić, jak i zostać trafionym. Na szczęście, tylko niegroźnym pociskiem.

Park linowy

Nie ukrywam, że jest to jeden z ekstremalnych sposobów na udaną imprezę firmową. Przy czym pewnym ograniczeniem może być, w przypadku tego rodzaju rozrywki, lęk wysokościowy. Ta przypadłość dopada ludzi niezależnie od wieku czy kondycji. Dlatego ta atrakcja może nie każdemu przypaść do gustu.

Osiągnięcie dobrej atmosfery w grupie wymaga czasu, spędzonego razem. Trzeba trochę poznać team, z którym pracujemy im lepiej się nam to uda tym lepiej będzie się razem pracowało. Dlatego odpowiednie rozeznanie się w kwestii gustów i preferencji osób w firmie pozwala o wiele łatwiej wybrać odpowiednie miejsce i temat imprezy.

Artykuł pomógł zredagować WhereToWake.com – internetowy system rezerwacji wakeparków.