Potrzebujesz pomocy z obsługą kadr? Sprawdź!

Przyjmowanie pracownika do obsługi kadrowo-płacowej

Artykuł partnera.

Rachunkowość płacowa stała się czasochłonnym i złożonym obszarem pracy w firmach ze względu na częste zmiany przepisów prawa. Dlatego, jeśli potrzebujesz pomocy związanej z obsługą kadr, dobrym rozwiązaniem jest payroll outsourcing, czyli obsługa kadrowo-płacowa prowadzona przez specjalistów.

Payroll outsourcing – co to jest?

Payroll, czyli obsługa kadrowo-płacowa jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi outsourcingu. Obejmuje kompleksowe rozwiązania z zakresu księgowości kadrowo-płacowej. Dzięki kompleksowej usłudze, którą zlecasz firmie zewnętrznej, oszczędzasz swoje zasoby i możesz w pełni skoncentrować się na prowadzeniu podstawowej działalności.

Dzięki payroll zostaniesz odciążony i rzetelnie wspierany w każdym zakresie obsługi kadr. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko dużo czasu, ale i nerwów. Nie musisz pilnować terminów comiesięcznego składania raportów dotyczących podatku dochodowego i ubezpieczenia społecznego, a także tworzenia wszelkich zaświadczeń dla pracowników. Eksperci ds. obsługi płacowo-kadrowej z LeasingTeam Group na bieżąco śledzą zmiany legislacyjne i wytyczne, więc masz dodatkowo zapewnione wsparcie w zakresie aspektów prawnych.

Co obejmuje payroll?

Zakres usług w ramach payroll może być bardzo szeroki. Obejmuje m.in. takie zadania, jak:

  • zarządzanie danymi osobowymi w kartotekach płac i systemach informatycznych;
  • rejestracja elektroniczna, zmiana rejestracji i wyrejestrowanie pracowników w urzędach;
  • pilnowanie kosztów wynagrodzeń i obliczenie dodatkowych kosztów;
  • ewidencja wszystkich nieobecności i złożenie wymaganych wniosków o macierzyński, urlop itd.
  • ewidencja płac i kadr;
  • przygotowanie wzorów umów o pracę według specyfikacji klienta;
  • projektowanie i administracja dokumentów organizacyjnych;
  • obliczanie zobowiązań wobec urzędu skarbowego i ZUS.

Jeśli więc potrzebujesz zautomatyzowania płac i zintegrowania obsługi kadrowej, a nie masz na to czasu i chcesz zaoszczędzić sobie nerwów przy analizowaniu nowych przepisów, skorzystaj z zewnętrznych usług payroll.