Rodzaje billboardów reklamowych

Zielony bilbord w mieście

W dobie, kiedy coraz częściej narzeka się na reklamy zewnętrzne, coraz więcej marketerów przenosi swoje reklamy do Internetu, Powód jest prosty – w przypadku reklamy internetowej można na wskroś zmierzyć jej efektywność i realizowanie celów sprzedażowych. Jednak billboard to nadal jedna z form reklamy, która profesjonalnie wykonana będzie przyciągała wzrok przechodniów.

Nie można zapominać, że outdoor stanowi niezbędne dopełnienie szerokiej kampanii reklamowej. Warto jednak uprzednio dobrze przemyśleć kreację, bowiem nie zmienimy jej tak łatwo, jak w przypadku reklam internetowych, a także właściwie dobrać kolory i slogany. Poza tym reklama billboardowa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i może wisieć na taki okres czasu, na jaki przewidziany jest wynajem siatki. Jakiego typu reklamy zewnętrzne wyróżniamy?

W dobie, kiedy coraz częściej narzeka się na reklamy zewnętrzne, coraz więcej marketerów przenosi swoje reklamy do Internetu, Powód jest prosty – w przypadku reklamy internetowej można na wskroś zmierzyć jej efektywność i realizowanie celów sprzedażowych. Jednak billboard to nadal jedna z form reklamy, która profesjonalnie wykonana będzie przyciągała wzrok przechodniów. Nie można zapominać, że outdoor stanowi niezbędne dopełnienie szerokiej kampanii reklamowej. Warto jednak uprzednio dobrze przemyśleć kreację, bowiem nie zmienimy jej tak łatwo, jak w przypadku reklam internetowych, a także właściwie dobrać kolory i slogany. Poza tym reklama billboardowa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i może wisieć na taki okres czasu, na jaki przewidziany jest wynajem siatki. Jakiego typu reklamy zewnętrzne wyróżniamy?

Aktualnie możemy spotkać się z trzema rodzajami billboardów przeznaczonych na wynajem:

  1. Billboardy ścienne to tablice zamontowane na ścianach różnych budynków. Ten rodzaj należy do najbardziej ekonomicznych i jego cena jest niższa niż pozostałych billboardów (oczywiście, wszystko zależy od lokalizacji siatki), bowiem nie jest potrzebna żadna konstrukcja wzmacniająca – ściana stanowi wystarczające wsparcie dla wiszącej tablicy.
  2. Billboardy przestawne to tablice naziemne, które są obciążone balastem i nie są na trwałe związane z gruntem, dzięki czemu nie jest wymagane pozwolenie na budowę.
  3. Billboardy związane z gruntem to tablice z nogą wbetonowaną do podłoża. Przed montażem takiej tablicy konieczne jest wywiercenie dziur, w których umieszczane są nogi billboardów, a następnie ich zabetonowanie.

W przypadku billboardów przestawnych i związanych z gruntem wyróżniamy:

  1. Billboardy na dwóch nogach – podstawę tablicy stanowią słupy wykonane z kwadratowych profili.
  2. Billboardy na jednej nodze – tablica jest umieszczana na jednej podporze, która stanowi często element ozdobny konstrukcji.
  3. Billboardy na stopie rurowej – tablica jest umieszczona na jednej nodze w formie stopy rurowej, której średnica jest wprost proporcjonalna do wielkości tablicy billboardowej i wysokości, na jakiej się znajduje.

Ze względu na układ tablicy billboardowej wyróżniamy:

  1. Billboardy jednostronne z tablicą billboardową widzianą z jednej strony.
  2. Billboardy dwustronne z tablicami ustawionymi w sposób równoległy do siebie, dzięki czemu billboard jest widoczny z dwóch stron i charakteryzuje się wyższą ceną niż billboard jednostronny.

Jeśli chodzi o wysokość umieszczenia ekranu billboardu nad gruntem, wyróżniamy dwa główne warianty:

  1. 200 cm;
  2. 300 cm.

Czynnik ten ma wpływ na końcową cenę siatki – wraz z wysokością zawieszenia tablicy, ceny rosną. Wynika to z tego, że im niżej zawieszona tablica, tym wymaga ona lżejszej konstrukcji, a więc i słabszej konstrukcji stalowej. Wybierając wysokość tablicy billboardowej, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę, czy blisko siatki jest element, który może zasłaniać billboard. Wynajem konkretnego billboardu jest uzależniony również od tego, z jakiej perspektywy będą reklamie przyglądali się przechodnie, no i czy reklama ma być dobrze widoczna również dla kierowców samochodów.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie: https://www.znajdzreklame.pl