Rolki do kas i faksu – czy ich rodzaj ma znaczenie?

kasa w sklepie spożywczym

Artykuł sponsorowany.

Urządzenia drukujące przydają się w każdym biurze i sklepie – niezależnie od realizowanych zadań. Żeby jednak ich praca była zadowalająca, należy pomyśleć o zakupie odpowiednich akcesoriów. W tym przypadku kluczowe okażą się artykuły papiernicze, a mówiąc dokładniej, właściwe rolki.

Jakiego typu rolki do faksów i kas możesz kupić?

Choć wydawać się może, że wybór tego typu produktów nie ma znaczenia, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Krótka praca ze „złym” papierem będzie na to doskonałym przykładem. Rozmywający się tusz, słaba jakość wydruku, niewielkie plamki i kleksy – to najczęściej pojawiające się problemy, z jakimi muszą zmagać się pracownicy obsługujący kasy fiskalne oraz faksy. Za to wszystko odpowiadać może właśnie papier.

Żeby więc uniknąć tego typu trudności, warto poświęcić nieco więcej czasu na jego wybór. Pomóc w tym może sklep papierniczy Biurwa, w którym znajdziesz odpowiednie produkty do obu urządzeń. Rolki do faksu są zazwyczaj do siebie bardzo podobne, choć różnić mogą się gramaturą i wymiarami. Jeśli zaś chodzi o akcesoria do kas, decydujący jest ich rodzaj. Główny podział wskazuje na rolki papierowe, termiczne oraz samokopiujące.

Papier do faksu – dostępne materiały biurowe

rachunki z kasy fiskalnej

Najpierw zajmiemy się produktami przeznaczonymi do faksów, które wciąż są dość często użytkowane w biurach i urzędach. Ich wybór będzie nieco łatwiejszy, co jednak nie oznacza, że jest nieistotny.

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na gramaturę papieru, która jest oznaczeniem jego gęstości i sztywności. Im więc parametr ten jest większy, tym rolka (przeważnie) okaże się grubsza, sztywniejsza oraz cięższa. Jeśli kupujesz akcesoria biurowe, musisz zastanowić się, na czym Ci najbardziej zależy. Czy na lepszej wytrzymałości kartek (większa gramatura) czy na ich mniejszej wadze – okaże się ona istotna wówczas, gdy przechowujesz wiele stron w segregatorach lub koszulkach.

W większości przypadków gramatura rolek do faksu oscyluje wokół 55-60 g/m, co przekłada się na ich przeciętną grubość. Znaleźć można jednak również produkty mocniejsze. Jeśli zaś chodzi o wymiary papieru, w sklepach papierniczych zazwyczaj znajdują się następujące arkusze:

  •       210 mm x 15 mm (szerokość x długość),
  •       210 mm x 30 mm,
  •       216 mm x 30 mm.

Rolka rolce nierówna – co kupić do kas fiskalnych?

Jak można się domyślić, typowe artykuły biurowe znacząco różnią się od tego, co najczęściej ląduje w drukarkach fiskalnych. Przedsiębiorcy niekiedy starają się oszczędzić i decydują się na rolki bardzo słabej jakości. W końcu to tylko paragony, prawda? Otóż nie, nie tylko. Trwałość druku powinna być ważna nie tylko dla klientów, ale też dla samego sprzedawcy. Na to zaś wpływ ma rodzaj rolek użytych w urządzeniach drukujących.

  • Rolki papierowe – tak zwane „offsetowe”, które dobrze sprawdzają się w ramach druku wysokonakładowego. Raczej nie nadają się do paragonów – warto z nich korzystać podczas druku nalepek na opakowania i etykiet.
  • Rolki samokopiujące – dzięki swoim właściwościom, pozwalają na jednoczesny wydruk oryginału oraz kopii. Przydadzą się przede wszystkim w restauracjach, aptekach i punktach usługowych.
  • Rolki termiczne – są to „tradycyjne” rolki termoczułe, wykorzystywane do drukowania paragonów za pomocą kas fiskalnych oraz terminali płatniczych. Zwróć uwagę nie tylko na wymiary i gramaturę papieru, ale również na to, czy nie zawiera on szkodliwych składników, takich jak Bisfenol-A

Gdzie znajdziesz wszystkie rodzaje papieru do faksów i drukarek fiskalnych? Choć wyposażenie typowych sklepów stacjonarnych zwykle jest wystarczające, duże zamówienia lepiej realizować w hurtowniach papierniczych online.