Rozwijaj swoją firmę, wybierając leasing

Kobieta podpisuje dokumenty związane z lesingiem samochodu dla firmy

Jesteś przedsiębiorcą? Chciałbyś, aby Twoja firma szybciej poruszała się naprzód? Jednym ze sposobów na dynamiczny rozwój biznesu jest wykorzystanie możliwości oferowanych przez leasing. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto to zrobić.

Co w leasing?

Leasing jest kojarzony głównie z samochodami. Nie należy się temu dziwić, gdyż tę formę finansowania inwestycji stosuje się najczęściej w celu pozyskania środków transportu dla firmy. Każdy przedsiębiorca powinien jednak pamiętać, że leasing można wykorzystać w wielu innych przedsięwzięciach. Pozwala on na pozyskanie także innych dóbr, takich jak sprzęt elektroniczny, wyposażenie biur, ekwipunek dla pracowników terenowych, a nawet samych pracowników. Jeśli masz więc pomysł na rozwój biznesu, lecz brakuje Ci środków na inwestycje, warto rozważyć skorzystanie z leasingu.

Ekonomiczna flota

Wiele firm nie mogłoby funkcjonować bez floty odpowiednich pojazdów. Jeśli również Twój biznes jest uzależniony od wykorzystywanych środków transportu, leasing może pozwolić Ci na znaczne oszczędności. Pozyskanie nowych samochodów z niskimi wynikami spalania z pewnością wpłynęłoby korzystnie na bilans zysków i strat. Co możesz jednak zrobić, jeśli nie stać Cię na tak duży zakup? Wówczas z pomocą przychodzi leasing. Dzięki niemu nie musisz zamrażać kapitału. W zamian za to zobowiązujesz się na comiesięczną ratę, którą w większości przypadków można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Wielu przedsiębiorców wykorzystuje leasing także po to, by pozyskać lepsze auto dla siebie. Samochód taki jak Jaguar, Mercedes lub BMW może pomóc Ci podnieść status firmy i rozwijać sieć kontaktów biznesowych.

Podążaj z duchem czasu

Przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z najnowszych rozwiązań dostępnych w branży, często pozostają w tyle za konkurencją. Wielu właścicieli firm tłumaczy swoją pasywną postawę brakiem kapitału. W wielu przypadkach wystarczyłoby jednak skorzystać z odpowiedniego leasingu. Ta metoda finansowania umożliwia zastąpienie starego sprzętu nowym, i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Umowy leasingowe niejednokrotnie pozwalają wymienić użytkowany sprzęt na nowy po upłynięciu okresu finansowania. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą korzystać z najnowszych technologii bez konieczności zamrażania kapitału. Z metody tej korzysta wiele biznesów wykorzystujących w swojej pracy środki transportu. W ten sposób pojazdy używane w firmie nie starzeją się, a to z kolei pozwala uniknąć licznych kosztów związanych z eksploatacją.

Czy kwalifikujesz się do leasingu?

Wbrew błędnym opiniom podpisanie umowy leasingowej jest wyjątkowo proste. Firmy oferujące usługi tego typu nie mają wygórowanych wymagań wobec swoich klientów. Formalności z reguły sprowadzają się do dostarczeniu kilku dokumentów i podpisania umowy. Cały proces nawiązania współpracy leasingowej można zamknąć w ciągu jednego dnia. Aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do tej metody finansowania inwestycji, skontaktuj się z firmą, której usługi Cię interesują. Wcześniej czy później z pewnością trafisz na dostawcę leasingu, z którym uda Ci się znaleźć wspólną płaszczyznę.