Samsung A50 – jak wymienić szybkę?

wymiana szybki w rozbitym telefonie

Samsung A50 to model ze średniej półki w ofercie koreańskiego koncernu, ale za to bardzo solidny i dobry dla nawet wymagających użytkowników. Co jednak, gdy w takim telefonie dojdzie do uszkodzenia szybki? Podpowiadamy, jak ją wymienić.

Te osoby, które używają już modelu Samsung A50, doskonale wiedzą, że to naprawdę dobry smartfon, który ma do tego całkiem ciekawy design. Obudowa telefonu jest wykonana z plastiku, chociaż wygląda z daleka jakby była ze szkła i metalu. To solidny sprzęt, który sprawdzi się i do komunikacji, i do rozrywki. Co jednak, gdy pęknie w nim szybka?

Pęknięta szybka w Samsung A50 – jaka jest przyczyna?

Należy zapytać, dlaczego w ogóle dochodzi do uszkodzenia szybki w smartfonach? Dotyczy to Samsunga A50, ale i innych telefonów. Można tu pisać ogólnie, ponieważ problem z szybką mają tak naprawdę wszystkie smartfony. Przyczyny uszkodzenia, a najczęściej pęknięcia, szybki w smartfonie mogą być różne. Najczęściej to wynik upadku telefonu z wysokości 1,5-2 metrów (wystarczy nawet, że wypadnie z dłoni), ale także powodem bywa przypadkowe uderzenie ekranem smartfonu o inny przedmiot. Takie uszkodzenia mechaniczne są zawsze przypadkowe. Niekiedy do takich uszkodzeń doprowadzają małe dzieci, które bawią się smartfonami. Co zrobić zatem, gdy pęknie szybka w Samsung A50?

Jak wymienić szybkę w Samsung A50?

W jaki sposób możliwa jest wymiana szybki w Samsung A50? Na pewno nie można wykonać takiej naprawy samodzielnie w domu przy użyciu śrubokręta. Potrzebne są do tego specjalne urządzenia, którym dysponuje profesjonalny serwis. Do oddzielenia szkła od powierzchni wyświetlacza potrzebny jest specjalny separator podciśnieniowy lub separator kriogeniczny. Potem nową szybkę trzeba odpowiednio przymocować do wyświetlacza, do czego z kolei potrzebne są specjalne taśmy do procesu laminacji. Wszystko musi się odbywać w sterylnych warunkach.

Uszkodzony wyświetlacz a uszkodzona szybka

Na koniec trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jedną kwestię. Wiele osób nie odróżnia szybki telefonu od jego wyświetlacza. Tymczasem to dwie różne części smartfonu. Wymiana szybki jest możliwa tylko wtedy, gdy nie jest uszkodzony wyświetlacz. Jeśli jest takie uszkodzenie, trzeba wcześniej dokonać wymiany modułu wyświetlacza. Na szczęście częściej dochodzi do uszkodzenia szybki niż wyświetlacza, więc i naprawa jest tańsza.

Samsung A50 to solidny, funkcjonalny smartfon, ale nawet i on może ulec uszkodzeniu. Najczęściej dochodzi do pęknięcia szybki. Na szczęście można ją wymienić bez problemu w dobrym serwisie, a niektóre z nich oferują swoje usługi online.