Serwis telefonów komórkowych – jakie usterki można naprawić?

Serwis telefonów komórkowych.

Artykuł partnera.

Inwestując w coraz droższe urządzenia, chcemy, aby służyły nam jak najdłużej. Wypadki chodzą po ludziach, czasem więc zdarza się, że nasze urządzenie będzie potrzebowało interwencji specjalisty, który odpowiednio je naprawi. Jakie są najczęstsze usterki we współczesnych smartfonach i dlaczego warto zaufać specjalistom z serwisów autoryzowanych? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Uszkodzenie ekranu smartfona  – naprawa wyświetlacza

Niezależnie od tego czy posiadasz najnowszego flagowca marki Apple, czy wiekowego Samsunga, bolączka rozbitego ekranu dotyczy każdego właściciela smartfona. Kiedy jeszcze telefony miały małe plastikowe wyświetlacze, problem ich awarii praktycznie nie istniał. Razem z rozwojem technologii ekrany w naszych smartfonach rosły z roku na rok coraz bardziej, aż do momentu, w którym całe urządzenia składały się praktycznie tylko z tafli szkła. Choć współcześnie producenci wyposażają je w coraz mocniejsze powłoki typu Gorilla glass, które opierają się zadrapaniom i małym upadkom, ale niestety nie powstała jeszcze ochrona, która w pełni zabezpieczyłaby nasz ekran przed rozbiciem. Co zrobić kiedy zamiast czarnej, płaskiej tafli szkła widzimy białą pajęczynkę? Serwis autoryzowany szybko i sprawnie naprawi twój telefon, używając jedynie oryginalnych części producenta, więc nie stracisz gwarancji na swoje urządzenie!

Wymiana gniazda ładowana – uszkodzenia związane ze wtykami

Kolejnym podatnym na uszkodzenia elementem jest gniazdo ładowania. Podłączając telefon do prądu, nie zwracamy uwagi na to, że wyginamy kabel, powodując uszkodzenia w gnieździe ładowania. Jest to rodzaj usterki, która bardzo frustruje właściciela. Często ładowarka „styka się” z gniazdem w określonej pozycji, zatem poruszając telefonem, tracimy możliwość ładowania. Na szczęście taką awarię łatwo jest naprawić. Specjaliści w serwisie, jeśli tylko mają na miejscu odpowiednie części, zajmą się problemem od razu, a telefon prawdopodobnie będzie można odebrać już po kilku godzinach. Z nowym gniazdem ładowania smartfon powinien służyć jeszcze długi czas.

Zalanie telefonu wodą – ingerencja cieczy

Wypadek z cieczą i smartfonem w roli głównej – przepis na tragedię. Współcześnie coraz więcej urządzeń posiada normy IP, które oznaczają odporność na pyły, zachlapanie, lub zanurzenie. Najbardziej popularne ostatnio certyfikaty to IP 67 oraz 68, które pozwalają kolejno na krótkie zanurzenie w wodzie, oraz długotrwały z nią kontakt, ochraniają smartfony przed ingerencją płynów. Najczęściej zalanie smartfona dotyczy urządzeń, które nie są odporne na płyny, jednak nie jest to jedyny wyznacznik. Zależnie od stopnia zalania, diagnoza specjalisty, oraz sposób naprawy będzie nieco inny. Jeśli smartfon był narażony na kontakt z cieczą, nie licz jedynie na stary sposób z ryżem. Jak najszybciej przynieś telefon do serwisu, w którym wyszkoleni serwisanci ocenią straty i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Autoryzowany serwis Apple – dlaczego warto zgłosić się do specjalistów?

Oddając swoje urządzenie w ręce profesjonalistów, można być pewnym, że zastosowane części zamienne pochodzą z oficjalnego źródła. Wyszkoleni serwisanci bardzo dobrze znają wnętrze i sposób działania jabłkowych telefonów. Wymiana wyświetlacza, gniazda ładowania, czy baterii, to przykładowe najczęstsze usterki, na które narażamy nasze urządzenia. Wymiana ich na własną rękę, naraża telefon na kolejne uszkodzenia, natomiast oddanie go do losowego serwisu, może skończyć się utratą gwarancji, oraz użyciem tanich części zamiennych, które mogą mieć wpływ na performance urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy z serwis-krakow.pl