Sklep e-commerce a bezpieczna forma płatności

mężczyzna z laptopem

Artykuł sponsorowany.

Prowadzisz sklep internetowy i zależy ci na zapewnieniu bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji? Do dyspozycji masz wiele metod płatności, dzięki którym kupujący będą mogli bez problemu zapłacić za towar – bez żadnego ryzyka. Sprawdź, jakie masz możliwości w tym zakresie i dowiedz się, która z metod uważana jest za najbezpieczniejszą.

Zakupy internetowe cieszą się rosnącą popularnością. To dla ciebie – jako sprzedawcy – ogromna szansa na zwiększenie sprzedaży. Jednym z istotnych elementów jest bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Klienci chcą mieć pewność, że ich płatność zostanie poprawnie zrealizowana, a przelew nie przepadnie.

Popularne metody płatności internetowych

Jeszcze kilkanaście lat temu kupujący mieli do wyboru tylko jedną metodę płatności – przelew tradycyjny. Oznaczało to znaczne wydłużenie realizacji zamówienia, ponieważ sprzedawca czekał na zaksięgowanie wpłaty i dopiero przystępował do wysyłki. Obecnie wiele się w tym zakresie zmieniło, ponieważ i kupujący mają znacznie wyższe wymagania. Oczekują natychmiastowej wysyłki produktów, stąd tak duże zainteresowanie szybkimi płatnościami online.

  • Pay-by-link

Pay-by-link to e-przelew, który dokonywany jest za pośrednictwem serwisu transakcyjnego banku. Po wyborze tej metody płatności kupujący musi wybrać swój bank, a następnie zalogować się do systemu. Po zaakceptowaniu transakcji, dokonywany jest przelew.

Okazuje się, że metoda ta cieszy się ogromną popularnością – aż 80% płatności online realizowanych jest w ten sposób (źródło: https://www.dotpay.pl/).

  • BLIK

BLIK cieszy się rosnącym zainteresowaniem z uwagi na uproszczone procedury. Wystarczy wpisać kod specjalnie wygenerowany np. w aplikacji mobilnej, a następnie potwierdzić transakcję.

  • Karta płatnicza

Korzystanie z karty płatniczej sprowadza się do wpisania jej numeru, daty ważności oraz danych właściciela, a także kodu CVC/CVV. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2021 roku taką transakcję trzeba dodatkowo potwierdzić.

Bezpieczeństwo płatności online w e-sklepie

Wszystkie popularne metody płatności są bezpieczne. Wymagają od użytkownika dodatkowego potwierdzenia, np. za wpisania kodu PIN, zatwierdzenia transakcji w aplikacji mobilnej czy poprzez odcisk palca.