Skróć czas realizacji zamówień w e – handlu. Zainwestuj w system ERP !

Mężczyzna robi zakupy przez internet siedząć przed laptopem

Rynek online umożliwia przedsiębiorcom dotarcie do większej liczby klientów i redukuje koszty prowadzenia biznesu. Jednocześnie wymaga od sprzedawcy jak najszybszej realizacji zamówień. Sprawdź jak to osiągnąć!

Handel elektroniczny jest najczęściej utożsamiany ze  sklepami internetowymi, choć w tym modelu wykorzystuje się również platformy aukcyjne np. Allegro, Ebay czy Amazon.  Największym rynkiem online na świecie, przekraczającym 2 biliony dolarów,  są Chiny.  W Polsce branża także rozwija się dynamicznie. Wartość e-commerce wzrosła o 35%. A prognozowany wzrost roczny wynosi 120%!

Jednym z  głównych powodów rosnącego zainteresowania sklepami internetowymi jest łatwy dostęp do sieci. W ostatnich latach wpłynął na to również trend korzystania z urządzeń mobilnych  – smartfonów i tabletów. Wzmocnił on nawyk szybkiej realizacji transakcji i zamówień za pośrednictwem internetu.

Coraz więcej współczesnych konsumentów,  ceniących zalety wygodnych zakupów „bez wychodzenia z domu” i szybki podgląd interesującego asortymentu, zwraca się w stronę zakupów w modelu e – commerce.

E-commerce – mniejsze koszty działalności i większy zasięg biznesu

Wiele firm korzysta ze sprzedaży e-commerce w celu zminimalizowania kosztów prowadzenia własnej działalności. Inni, dzięki internetowi, chcą rozszerzyć zasięg swojego biznesu. Wszystko to prowadzi jednak do zwiększenia dostępności określonych towarów dla klientów, którzy mogą korzystać z usług sprzedawcy bez wychodzenia z domu czy biura. Jednak aby e-handel był wydajny, powinien umożliwić  naprawdę szybką realizację zamówień. W praktyce nie jest to takie proste, zwłaszcza w czasach dużej konkurencji i wysokich oczekiwań konsumentów. Jak zatem radzić sobie z kluczowym dla e – commerce, czasem realizacji?

Systemy ERP – czyli jak szybko zrealizować zamówienie

Sprzedaż online na wysokim poziomie wspomagają nowoczesne rozwiązania IT, np. systemy ERP. Dzięki ich użytkowaniu skróceniu ulega czas realizacji zamówień w modelu e – commerce, w tym m.in. kompletacja zamówień, rejestracja, rozliczanie i weryfikacja transakcji. Z systemem sprawnie  przebiega też proces wysyłki towaru.

Streamsoft Verto – system ERP polecany dla e – commerce

Jednym z polecanych systemów ERP optymalizujących procesy w branży handlu nowoczesnego jest Streamsoft Verto. Ten system jest oparty na autorskiej platformie programistycznej Streamsoft Next, co umożliwia spójną i kompleksową rozbudowę narzędzia – zgodnie z potrzebami klienta. Poza tym Streamsoft Verto posiada najszerszy na rynku zakres dostępnych integracji ze środowiskiem firmy i łączy najlepsze cechy systemów zamkniętych (gotowe funkcjonalności) i otwartych (możliwość rozbudowy). Jest wielomodułowy oraz dysponuje wspólną dla wszystkich modułów  bazą danych. Korzystając z systemu, sprzedawcy  z branży e-commerce mogą realizować większość zamówień w ciągu 24h.

WMS – komfortowa obsługa magazynu i sprawne kompletowanie zamówień  

Moduł WMS optymalizuje prace magazynu i procesy logistyczne. Przyspiesza kompletowanie zamówień, znosząc konieczność ich ręcznej obsługi. Ma możliwość szerokiej integracji z automatyką magazynową: szafami sortującymi, przenośnikami, sorterami, automatami do pakowania. Dostępna jest także aplikacja mobilna WMS Streamsoft Verto, która pozwala  obsługiwać procesy magazynowe na ekranach tabletów, smartfonów i terminali z systemem Android. Apka powstała w oparciu o technologię MDA, umożliwiającą swobodną  rozbudowę narzędzia zgodnie z indywidulnymi potrzebami klienta.

Integracja z marketplace

W systemie można obsłużyć zamówienia ze wszystkich platform aukcyjnych wykorzystywanych przez sprzedawcę, m.in. Allegro, Ebay czy Amazon. Narzędzie pozwala też sprawnie wystawić i zaktualizować każdą ofertę, wgrać szablony, rejestrować dane klienta, zamówienia, statusy płatności i realizacji. Eliminuje to konieczność obsługi zamówień osobno na każdym z marketplace’ów i daje pełną kontrolę aukcji w jednym narzędziu.

Integracja z  systemami płatności elektronicznych

Streamsoft Verto integruje się z szerokim katalogiem systemów płatności elektronicznej: Payu, Paypal, Przelewy24, Skrill, Mybenefit czy Karty Rabatowe. Integracja zapewnia lepszą wydajność e – sklepu, odciążając system frontowy od działań związanych z obsługą i kontrolą płatności. Umożliwia współpracę z systemem na poziomie pobierania identyfikatora płatności, parowania zamówień z płatnościami i rozliczania. Skraca to czas realizacji transakcji. Sprawne powiązanie płatności z zamówieniem zmniejsza również ryzyko pomyłek, mogących wyniknąć  z ręcznej obsługi tych czynności.

Integracja z bankami  

Streamsoft Verto integruje się praktycznie ze wszystkimi bankami i usprawnia przebieg transakcji online. W tym zakresie system umożliwia: import wyciągów bankowych, parowanie ich z zamówieniami, rozliczanie wpłat klientów i eksport przelewów. Rejestracja płatności następuje w chwilę po zrealizowanym przez klienta przelewie, bez konieczności czekania na wyciąg bankowy. Pozwala  to od razu reagować na płatność i przyczynia się do szybszej wysyłki  opłaconego towaru.
Integracja z systemami kurierskimi  

Streamsoft Verto współpracuje m. in z DHL, DPD, Inpost, UPS, Siódemka, Poczta Polska. Integracja umożliwia sprawne pobieranie, wydruk i pełną kontrolę wszystkich dokumentów związanych z transportem przesyłek dla klientów. Dzięki temu konsumenci mogą na bieżąco śledzić drogę swoich zamówień. Sprawnie przebiega też rozliczanie pobrań. Integracja to gwarancja spójnej obsługi logistycznej, wysyłki w modelu sprzedaży e – commerce.