Sprawdź, co zyskasz, dzięki kurtynom pasowym

Kurtyny paskowe

Miękkie, elastyczne pasy zastępujące tradycyjne drzwi. Kurtyny pasowe znajdują swoje miejsce w wielu branżach, głównie w przemyśle. Dzięki nim można liczyć na oszczędności, wydajniejszą, ale i bezpieczniejszą pracę. Za to dostępność kurtyn pasowych w różnych kolorach, a także z możliwością dopasowania do miejsca użytkowania, czyni je uniwersalnymi w zastosowaniu.

Zastąpienie tradycyjnych drzwi kurtynami pasowymi, to czysty zysk. Ich zadaniem jest bowiem ochrona przed zmianami temperatury czy też poziomu wilgotności w danych pomieszczeniach, halach i magazynach, pomimo zachowania płynnego ruchu pracowników oraz pojazdów. Korzystając z tradycyjnych drzwi, nie ma możliwości ochrony przed nagłymi zmianami warunków, jakie panują we wnętrzach zakładów. Tym samym może dochodzić do strat, chociażby ze względu na pogorszenie się warunków przechowywania, magazynowania czy produkcji.

Kurtyny pasowe znacznie lepiej od klasycznych drzwi, chronią przed dostępem zabrudzeń, kurzu i zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Mogą pełnić funkcję ekranów, które nie dopuszczają do kontaktu maszyn, urządzeń, ale i pracowników ze środkami chemicznymi, ultrafioletem czy podczerwienią. Izolują przed hałasami i oparami. Efektem jest dłuższa żywotność i mniejsze narażenie na uszkodzenia wykorzystywanych maszyn oraz urządzeń, ponadto bezpieczeństwo pracowników.

Dostępne są specjalnie produkowane kurtyny pasowe, które odpowiadają na wymagania danej branży. Mogą to być modele chroniące wzrok przy pracy spawaczy, a także systemy przesuwne sprawdzające się w miejscach, gdzie panuje ciągły ruch, a dzięki takim rozwiązaniom można go usprawnić.

Decyzja o kupnie i montażu kurtyn pasowych, to tak naprawdę inwestycja w większą wydajność, efektywność, oszczędności, bezpieczeństwo. Mowa o zaletach, które widoczne są w pracy zarówno ludzi, jak i maszyn. O dopasowanie produktów do miejsca, branży i indywidualnych wymagań nie trzeba się martwić, stawiając na ofertę firmy, którą znaleźć można pod adresem https://www.kurtynypasowe.pl/. Doświadczenie, wiedza i oferta szyta na miarę potrzeb, to największe atuty.