Szklane ścianki działowe w aranżacji biura

Szklane ściany działowe w biurze

W ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane są szklane ścianki działowe. Inwestorzy korzystają z nich podczas aranżacji biur, placówek medycznych oraz prywatnych domów. Szerokiemu zastosowaniu szkła sprzyja popularność nowoczesnych stylów zabudowy, w tym atmosfery loftów lub stylu skandynawskiego. Ścianki działowe wykonane ze szkła mają wiele zalet, ale trzeba też zwrócić uwagę na kilka niedogodności podczas eksploatacji.

Styl i komfort użytkowania

Nie da się ukryć, że tradycyjne ściany zmniejszają optycznie każde pomieszczenie. Można tego uniknąć poprzez wykorzystanie szkła. Za pomocą szklanych ścianek działowych można skutecznie wydzielić różne części przestrzeni, a wnętrze nie straci lekkości i przestronności. Ścianki przepuszczają światło, dlatego można je montować również w miejscach, gdzie ograniczony jest dostęp do okien. Do takiego stylu aranżacji trzeba jednak dostosować meble i pozostałe elementy wyposażenia.

Rozświetlone wnętrze, w którym nie będzie zbyt dużej ilości dużych szafek i regałów, zapewni niepowtarzalny klimat i komfort użytkowania. Szklane ścianki działowe mają też inną zaletę. Można je zbudować na indywidualne zamówienie. Pozwala to dostosować kształt do każdego pomieszczenia, niezależnie od układu i wysokości. Ścianki można w razie potrzeby modyfikować, a nawet całkowicie zmieniać układ pomieszczeń.

Korzyści i zagrożenia

Przestronne wnętrze nadaje surowy klimat w biurze i nie każdemu może to przypaść do gustu. Przezroczyste szklane ścianki działowe powodują, że ograniczana jest prywatność ludzi. Może być to praktycznie dla pracodawcy, ale niektórzy mogą czuć się nieswojo w tak urządzonym pomieszczeniu. Dotyczy to szczególnie osób starszych, które zwykle są zwolennikami tradycyjnych rozwiązań. Jest jednak na to rada — można skorzystać z technologii Smart Glass, dzięki której ścianki mogą być przezroczyste lub matowe. W zależności od potrzeb można to regulować za pomocą odpowiedniego pilota.

Wykorzystanie szklanych ścianek działowych jest też związane z koniecznością ich regularnego czyszczenia. Utrzymanie w czystości jest ważne, aby zachować estetyczny wygląd i bezpieczeństwo dla pracowników. Na szczęście mycie ścianek jest bardzo łatwe i nie wymaga stosowania specjalistycznych preparatów. Trzeba to tylko robić dokładne i regularnie.

Szklane ścianki działowe są nowoczesną możliwością podziału wnętrza na wiele mniejszych części. Można je szybko zamontować i łatwo utrzymać w czystości. Są stałym elementem w pomieszczeniach, w których istotne jest zachowanie czystości i dużej ilości światła. Dla wielu osób argumentem przemawiającym za zakupem szklanych ścianek działowych może być też ich niewygórowana cena oraz możliwość bardzo szybkiej zmiany aranżacji przestrzeni.