Testy funkcjonalne

klawiatura

Testy funkcjonalne to niezbędny element w procesie wytwarzania oprogramowania, od którego oczekuje się, aby stało na najwyższym poziomie i było jak najbardziej funkcjonalne. Kluczowe jest, aby testy funkcjonalne rozpocząć w jak najwcześniejszej fazie tworzenia oprogramowania – usunięcie oraz naprawa błędów wykrytych we wczesnej fazie produkcji jest zwykle znacznie tańsza, niż w przypadku wykrycia ich w późniejszych etapach produkcji.

Softlab – partner, jakiego szukałeś

Jedną z najlepszych oraz najbardziej rzetelnych firm na rynku zajmujących się testami funkcjonalnymi jest firma Softlab. Cechuje się ona ustrukturyzowanym podejściem do wykonywanych testów, wykorzystując rozwiązania, których efektywność została potwierdzona w dziesiątkach innych projektów oraz metodykę zgodną z najbardziej rygorystycznymi światowymi standardami.

W pełni fachowy proces i podejście

Testy wykonywane przez firmę Softlab prowadzone są w oparciu o szczegółową dokumentację oraz zorientowane na proces. Wykorzystuje ona wewnętrzne metody oraz narzędzia monitorujące, nieustannie analizując postępy i rezultaty, co pozwala na optymalizację procesu przy użyciu metodyki Softlab TESt. Ostatecznym celem procesu testów jest pokrycie testami jak największej ilości funkcjonalności w jak najkrótszym czasie oraz identyfikacja wszelkich błędów jeszcze na etapie preprod.

Testy aplikacji mobilnych

Rozwiązania mobilne tworzone są przed wszystkim z myślą o klientach, dlatego kluczowe jest, aby każde takie rozwiązanie kompleksowo sprawdzić pod kątem wydajności, komunikacji z API, funkcjonalności i użyteczności. Dokładne testy to większa gwarancja bezproblemowego użytkowania oprogramowania po stronie użytkownika. Softlab zajmuje się zarówno testami bezpieczeństwa, testami wydajności, jak i testami integracji aplikacji mobilnej z systemami korporacyjnymi.

Przyjazne modele współpracy

Softlab oferuje szereg różnych modeli współpracy przy wykonywaniu testów funkcjonalnych, tak, abyś mógł znaleźć ten najlepiej dopasowany do twoich oczekiwań oraz możliwości. Istnieje możliwość wykonania jednorazowej usługi zdalnej, cechującej się doskonałą optymalizacją kosztową oraz czasową – czas realizacji prac dostosowany jest do potrzeb klienta. Usługa cykliczna oferuje ciągły proces monitorowania poziomu jakości oprogramowania. Rozwiązanie to cechuje się łatwym planowaniem budżetu po stronie klienta oraz zapewnia stałą dostępność, bezpieczeństwo oraz wydajność rozwiązania. Kolejnym dostępnym modelem współpracy jest wynajęcie zespołu brakujących ci specjalistów – personel Softlab cechuje się dynamizmem oraz elastycznością.