Ubezpieczenie Assistance – kto powinien je wykupić?

Ubezpiecznie Assistance to konieczność dla kierowców

Assistance to jedno z ubezpieczeń komunikacyjnych, które mają do dyspozycji właściciele pojazdów w Polsce. Chociaż w odróżnieniu od ubezpieczenia OC nie jest ono obowiązkowe, wielu kierowców decyduje się na jego wykupienie ze względu na spore korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na pakiet Assistance? Kto przede wszystkim powinien z niego skorzystać?

Ubezpieczenie Assistance – dobrowolne, ale przydatne

Ubezpieczenie Assistance to polisa zapewniająca kierowcy pomoc o różnym charakterze – między innymi mechanicznym, prawnym, medycznym lub informacyjnym. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe przygotowuje indywidualną ofertę, dlatego charakter wsparcia może być mocno zróżnicowany. Popularne sytuacje, w których zadziała ubezpieczenie Assistance to:

  • przebita opona – wymiana koła w miejscu zdarzenia lub holowanie do warsztatu,
  • dotankowanie paliwa w trasie,
  • wymiana akumulatora,
  • drobne naprawy auta w miejscu zdarzenia,
  • organizacja naprawy auta za granicą,
  • organizacja noclegu w przypadku awarii,
  • organizacja pomocy medycznej w razie urazu w trakcie wypadku,
  • pomoc prawna w sprawach dotyczących zdarzeń drogowych.

Ubezpieczenie Assistance może działać zarówno na terenie kraju, jak i zagranicą. Najtańsze pakiety zapewniają podstawowe usługi, takie jak holowanie auta czy wymiana koła. Najbardziej rozbudowane oznaczają kompleksowe wsparcie kierowcy i pasażerów. Ubezpieczenie Assistance stanowi jeden z najbardziej popularnych dodatków do ubezpieczenia OC bądź element dużego pakietu ubezpieczeniowego.

Wszystkie zalety pakietu Assistance

Główną zaletą ubezpieczenia Assistance jest możliwość szybkiego uzyskania pomocy. Kto przede wszystkim powinien zastanowić się nad wykupieniem takiego ubezpieczenia?

Mniej doświadczeni kierowcy

Dla mniej doświadczonego kierowcy, który odebrał prawo jazdy niedawno i dopiero poznaje swój samochód, szczególnie w kwestii mechaniki, ubezpieczenie Assistance może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie każdy jest w stanie samodzielnie wymienić koło w razie przebicia opony, nawet jeśli posiada w bagażniku koło zapasowe. Wymiana akumulatora jest mniej skomplikowana, jednak większość kierowców nie wozi ze sobą zapasowego. Brak benzyny to klasyczny błąd, który może przydarzyć się mniej doświadczonemu właścicielowi pojazdu.

Kierowcy pokonujący wiele kilometrów

Ubezpieczenie Assistance szczególnie przydaje się w dłuższych trasach, dlatego jego zakup powinni rozważyć kierowcy regularnie pokonujący wiele kilometrów swoim samochodem. Czas to pieniądz, a każda awaria oznacza przestój. Zdecydowanie bardziej opłaca się więc wykupić ubezpieczenie Assistance, aby w razie potrzeby otrzymać błyskawiczną pomoc na miejscu zdarzenia, a jeśli nie jest to możliwe, otrzymać auto zastępcze. Dłuższe trasy rządzą się swoimi prawami – znacznie trudniej uzyskać niezbędną pomoc na odludziu niż w mieście.

Osoby podróżujące własnym autem za granicę

Assistance bardzo przydaje się za granicą. Każde nieprzewidziane zdarzenie, takie jak awaria samochodu czy stłuczka wiążą się z koniecznością szukania pomocy na miejscu. Nieznajomość zagranicznych realiów, bariera językowa i odmienne prawo stanowią spore wyzwanie. Na szczęście posiadacze dobrego ubezpieczenia Assistance uzyskują niezbędne wsparcie po jednym telefonie do ubezpieczyciela, nawet na drugim końcu Europy. Dzięki polisie nieprzewidziane zdarzenie związane z autem nie pokrzyżuje również zagranicznych planów urlopowych.

Najlepsze ubezpieczenie Assistance w porównywarce internetowej

Najlepsze ubezpieczenie Assistance to takie, które idealnie wpisuje się w potrzeby kierowcy, a jednocześnie nie wiąże się ze zbyt dużym wydatkiem. Po wygodnym zapoznaniu się z ofertami, wybraną polisę można w dowolnym momencie kupić bez wychodzenia z domu!