Unikalne zegarki Atlantic – Swiss Made uznany na świecie

czarny, elegancki zegarek wpadł do wody

Artykuł sponsorowany.

Szwajcarska jakość kojarzona jest przede wszystkim z precyzją i niezawodnością. Dodając do tego elegancką, klasyczną stylistykę otrzymujemy ponadczasowe produkty, których mocnymi stronami są: wysoka estetyka, prostota i perfekcja. Tak właśnie prezentują się stylowe zegarki Atlantic zaliczane do znamienitego grona czasomierzy Swiss Made. Jak powstała słynna marka i co wyróżnia zegarki Atlantic na tle konkurencji?

Co oznacza Swiss Made w zegarkach? 

Określenie Swiss Made kojarzy się z prestiżem i z zegarkami, które cieszą się na świecie ogromnym uznaniem. Klient otrzymując zegarek stworzony w Szwajcarii może być pewny, że ma do czynienia z produktem najwyższej jakości. Dziś do tego zacnego grona należy wiele różnorodnych zegarków znanych firm, w tym bardzo popularne w Polsce zegarki Atlantic.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że przed dniem 1 stycznia 2017 r. określenie Swiss Made stosowano do wszystkich czasomierzy, których minimum 60% wartości wykonane było w Szwajcarii. Producent musiał jednocześnie płacić w Szwajcarii podatki. Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego, chroniąc znamienitą, szwajcarską jakość, zadbała jednak o zaostrzenie tych reguł. Od 2017 r. zaczęła obowiązywać nowa ustawa o Ochronie Znaków Towarowych i Oznaczeń. Zgodnie z jej zapisami, określenie Swiss Made może tylko i wyłącznie odnosić się do zegarków, których minimum 60% kosztów wykonania producent poniósł w Szwajcarii. Z kosztów tych wykluczone zostały koszty transportu, pakowania, czy dystrybucji. Mowa jest głównie o kosztach produkcji, montażu, czy też prac badawczych.

Szwajcarskie zegarki słyną z najwyższego standardu wykonania, który rozpoznawalny jest na całym świecie. Bezkonkurencyjny styl i jakość doceniane są przez kolekcjonerów i estetów. Zapisy nowych regulacji są świetną informacją dla osób, które ponad wszystko respektują szwajcarską tradycję.

Srebrny zegarek

Niepodważalna, szwajcarska jakość zegarków Atlantic

Historia marki Atlantic sięga roku 1888. Wówczas to, jeden z najbardziej znanych twórców szwajcarskiego zegarmistrzostwa Eduard Kummer założył firmę o nazwie Eduard Kummer Bettlach (EKB) z siedzibą w miejscowość Bettlach niedaleko Genchen w Szwajcarii. Utworzenie strefy przemysłowej możliwe było dzięki wsparciu okolicznych mieszkańców. Początkowo lokalny biznes zrzeszał zaledwie 15 pracowników. Pod koniec XIX w. w manufakturze zatrudniano już 720 osób. Początki firmy nie były łatwe. Elektryczność dotarła do okolic Grenchen dopiero w 1905 r. Do tego czasu produkcja zegarków odbywała się w bardzo trudnych dla pracowników warunkach. Eduard Kummer ogromnie wierzył w rozwój przemysłu i przeszedł do historii jako prekursor prawa pracy.  W 1937 roku wprowadził dla pracowników 6-dniowy, płatny urlop oraz ustanowił przerwy w pracy. Podejście to było fenomenem w tamtych czasach.

Początkowo firma produkowała części dla innych, renomowanych producentów zegarków. W 1932 roku powstał pierwszy czasomierz sygnowany jako Atlantic. Był to wówczas jedyny na świecie model wodoszczelny. Nazwę firmy z EKB na Atlantic Watch Ltd zmieniono jednak dopiero w 1952 r. Istotny moment w historii zegarmistrzostwa to wynalezienie przez firmę Atlantic w 1960 r. tzw. systemu „szybkiego przesuwu daty”. Innowacja ta zrewolucjonizowała rynek czasomierzy.

W 1950 r. otwarty został pierwszy sklep Atlantic w Polsce. W połowie lat 60-tych Polska była kluczowym rynkiem marki. Świetna passa trwała aż do początku lat 90., kiedy to zegarki Atlantic należały do najpopularniejszych w kraju. Od 2007 r. ambasadorem marki Atlantic jest polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.

Złoty zegarek

Zegarek Atlantic – elegancja dla wymagających

Wyjątkowy zegarek Atlantic to synonim luksusu i wyrafinowanego gustu. Rozpoznawalny, uznany w świecie producent oraz wieloletnia tradycja sprawiają, że zegarek Atlantic to idealny pomysł na elegancki prezent. Jest to produkt tworzony z pasją w oparciu o sprawdzone wzorce oraz zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów. Perfekcyjny, piękny dodatek do garderoby to każdorazowo efekt długiego procesu projektowego.

W przeszłości zegarki Atlantic skierowane były do silnych i zawsze dążących do wyznaczonego celu osobowości. Dziś marka Atlantic kojarzy się z bogatą ofertą skierowaną do szerokiego grona odbiorców. Znajdują się tutaj zarówno zegarki najwyższej jakości pochodzące z limitowanych serii, jak i bardziej ekonomiczne modele, które również olśniewają oryginalnym designem.

Na przestrzeni minionych lat powstało wiele przełomowych kolekcji marki Atlantic. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje ponadczasowy Worldmaster, który zachwyca także i dzisiaj. Jest to seria klasycznych zegarków garniturowych, głównie z mechanizmem automatycznym. Luksusowe modele dostępne są w pudełkach będących jednocześnie rotomatami, które nakręcają urządzenie, gdy nie jest używane. Prestiżowe, limitowane modele Worldmaster ujmują stonowanymi barwami o odcieniach beżu i brązu oraz inspirują wzornictwem nawiązującym do zegarków lotników z I poł. XX w. Czasomierze te wyróżnia charakterystyczny, celowo postarzany design.

Elegancki zegareek

Gdzie kupić zegarki Atlantic?

Słynne zegarki Atlantic są obecnie szeroko dostępne na polskim rynku. Decydując się na ich zakup warto wybierać renomowane i polecane przez klientów sklepy internetowe. Klienci liczyć wówczas mogą na atrakcyjne rabaty oraz na darmową i błyskawiczną dostawę. W cenie często dostępne jest pakowanie na prezent. Fachowa obsługa, profesjonalne doradztwo, zakupy na raty, czy też możliwość negocjowania ceny to kolejne zalety zakupów w uznanych sklepach online. Sięgnij po niepodważalną jakość zegarków szwajcarskich i wybierz Atlantic.