Uniwersalne i bezterminowe notesy firmowe

Unikalne i kolorowe notesty firmowe bezterminowe leżą na białym stole

W dzisiejszych czasach pełnych rozmaitych obowiązków i zawirowań bardzo łatwo się pogubić. Praca staje się domem, dom staje się pracą, bo przecież tego nie zdążyłem dziś zrobić, zapomniałem wykonać ważnego telefonu, a ta notatka do klienta to już w ogóle nie może do jutra zaczekać. Zastanawiamy się – co poszło nie tak? Przecież mamy włączone telefoniczne powiadomienia. Jednak zapominamy (no tak, znowu), że to nie elektronika, a papier jest niezastąpiony, gdyż przypomina nam o czymś tyle razy, ilekroć na niego spojrzymy.

I właśnie dlatego w wielkim świecie biznesu nie może zabraknąć jego – uniwersalnego i bezterminowego notesu firmowego. To on umożliwia nam zorganizowanie i zapanowanie nad piętrzącymi się obowiązkami. Musisz uwierzyć nam na słowo, że pomimo istnienia ogromu aplikacji do tworzenia list TO DO czy możliwości zapisywania notatek głosowych, notes jeszcze przez długi czas nie wyjdzie z mody. Dowód? Arcyważne spotkanie z kluczowym klientem, gdzie oczy i uszy musisz mieć szeroko otwarte. W takim przypadku wyciąganie telefonu i robienie w nim notatek raczej słabo wypada, prawda?

Dlaczego notes? Zalety i funkcjonalności

No dobrze, ale wyciąganie telefonu na ważnym spotkaniu to raczej faux pas, a nie realna zaleta. Zatem prześledźmy jakie korzyści przynosi uniwersalny i bezterminowy notes firmowy.

Po pierwsze – praktyczność. Tak, notes jest nie tylko bezterminowy, ale i praktyczny, dlatego śmiało możesz go obrandować, tworząc z niego gadżet reklamowy. Pięknie spersonalizowany notes, z dumą noszący logo Twojej firmy, będzie świetnym pomysłem na prezent dla Twoich Klientów czy kontrahentów. No come on, kto nie potrzebuje oryginalnego notesu, który zmieści się do teczki czy torebki?

Drugą zaletą jest utrwalanie. Po prostu, notes to Twoje lekarstwo na problemy opisane we wstępie do tego artykułu. Notując, porządkujemy własne myśli i wspomagamy zapamiętywanie. Spróbuj, a zobaczysz, że praca przynoszona do domu powoli przestanie być problemem.

Co jeszcze wyróżnia bezterminowy notes firmowy? Przestrzenność, a co za tym idzie totalna swoboda notowania. No co? Ludzie dzielą się na różne typy notujących. Jedni są oszczędni w słowach, inni wręcz zalewają kartki rozbudowanymi zdaniami, a jeszcze inni rysują mapy myśli. Musisz przyznać, że współczesne aplikacje komórkowe nie biorą tego zupełnie pod uwagę.

No i na koniec najważniejsze – bezterminowy notes firmowy to tanie i skuteczne narzędzie marketingowe. Dlaczego tanie? Bo notesy z firmowym logo budują świadomość na temat Twojej marki bezterminowo. A poza tym pomyśl, ile musiałbyś zapłacić za wykupienie przestrzeni reklamowej w gazecie, magazynie czy na billboardzie. Wręczając klientom czy kontrahentom zupełnie niepozorny notes firmowy, zapewniasz sobie reklamę w najlepszym dla siebie miejscu. W gabinecie, na biurku właściciela współpracującej z Tobą firmy, przez które z pewnością przewija się mnóstwo innych kontrahentów i być może – Twoich przyszłych klientów.

Autorskie notesy firmowe

Jednak, aby Twój firmowy notes był skuteczny, najpierw musi jakoś wyglądać. Musi być oryginalny i zgodny z charakterem Twojej branży. Całe szczęście współczesne możliwości personalizacji powodują, że każda firma znajdzie odpowiednią okładkę i wnętrze do rodzaju komunikatu reklamowego oraz osobowości marki. Po prostu – wybór odpowiedniej linii notesu to klucz do sukcesu, który w sposób właściwy odda charakter czy misję Twojej firmy.

Dla przykładu – notesy w pięknych autorskich pełnokolorowych okładkach będą idealne dla marki odznaczającej się kreatywnością i pomysłowością, natomiast metaliczne folie i efekty wypukłego lakieru 3D sprawdzą się w przypadku marki innowacyjnej. Z kolei materiały nawiązujące do surowców naturalnych będą odpowiednie dla marek odpowiedzialnych społecznie. Tego typu rozwiązania wykorzystuje np. firma Alba, podkreślając w ten sposób swoją misję, jaką jest troska o środowisko.

Wśród dostępnych linii notesów możemy wyróżnić:

  • Linię „Kreacja” – idealna dla podkreślenia nowoczesności, poprzez nietuzinkowe dodatki,
  • Linię „Klasyka” – dla lubiących dobre i sprawdzone rozwiązania,
  • Linię „Liquid Metal” – w punkt dla innowacyjnych i ekskluzywnych marek,
  • Linię „Duo” – dla nieoczywistych rozwiązań, łamiących wszelkie schematy,
  • Linię „Eko” – dla firm, którym nie jest obojętny los naszej planety.

Oczywiście nie tylko linia „Kreacja” zasługuje na specjalne względy pod kątem dodatków. Każdy notes, z każdej linii może być wyposażony w najrozmaitsze detale, takie jak gumka zamykająca okładkę, znacznik, zakładka czy nadruk na krawędziach bloku. Można jednak nadać firmowemu notesowi jeszcze większej dawki użyteczności, w postaci szlufki na długopis czy papierowej kieszonki z tyłu okładki, do której można schować ekstra notatki, wizytówki czy ulotki.

Podsumowanie

Jak widzisz, dziś pomimo postępu technologicznego papier wciąż śmieje się ekranowi w twarz. Jest niezastąpiony, gdyż tylko dzięki niemu wiemy, w jakim punkcie jesteśmy i co jeszcze zostało nam do zrobienia. Dlatego też wśród biurowych gadżetów nie może zabraknąć produktów dostępnych do kupienia na stronie Dobrekalendarze.pl. Będą one nie tylko praktycznym rozwiązaniem dla Twoich pracowników, ale i kontrahentów.