Wejdź do świata IT i zostań Scrum Masterem z kursem Future Collars

Kurs future collars.

Artykuł sponsorowany.

Środowisko pracy IT kojarzy się przede wszystkim z deweloperami rozwijającymi różnego rodzaju aplikacje oraz programistami, którzy czuwają nad poprawnością tworzonego kodu oprogramowania czy strony www. Wraz z rozwojem nowoczesnych metod prac nad projektami IT, w zespołach pojawią się nowe funkcje mające usprawnić proces produkcji. Jedną z nich jest Scrum Master, czyli osoba dbająca o komfort pracy zespołu, sprawny przepływ informacji czy utrzymuje bezpośredni kontakt z Właścicielem Produktu. To stanowisko nie wymaga specjalistycznej wiedzy dotyczącej programowania – zostań Scrum Masterem dzięki 5-tygodniowemu kursowi Future Collars.

Jaką rolę pełni Scrum Master podczas prac nad projektem IT?

Praca projektowa przy wykorzystaniu Scrumów zyskuje coraz większą popularność w branży IT. Szczególnie chętnie wykorzystuje się je w projektach realizowanych metodyką Agile, gdzie zespół nie wymaga ścisłego nadzoru kierownictwa, a rolą osób zarządzających danym Scrumem jest usuwanie różnego rodzaju przeszkód i wskazywanie efektywnych technik radzenia sobie z problemami. Tym właśnie zajmuje się Scrum Master, czyli stosunkowo nowa funkcja w zespołach IT, która nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu programowania czy bezpośredniego rozwoju oprogramowania.

Rolą Scrum Mastera jest wspieranie organizacji Scruma i pomóc w zrozumieniu jego celów poszczególnym członkom zespołu. Dlatego na tym stanowisku tak ważna jest komunikatywność i opanowanie odpowiednich narzędzi ułatwiających planowanie. W nabyciu odpowiednich umiejętności z tego zakresu pomoże Scrum Master kurs online od Future Collars, który w 5 tygodni pozwoli poznać podstawy tej specjalizacji, a co za tym idzie, ułatwi znalezienie pracy w firmie IT.

Zalety kursu online na Scrum Mastera od Future Collars

Zarobki w IT od zawsze były wysokie – nie inaczej jest w przypadku Scrum Mastera, który w zależności od firmy i doświadczenia, może liczyć na 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Kurs online od Future Collars trwa 5 tygodni. W trakcie tego okresu uczestnicy poznają obowiązki Scrum Mastera oraz nauczą się, jak wykorzystywać narzędzia i techniki przydatne w procesie planowania. Całość odbywać się będzie pod okiem doświadczonej mentorki, a zajęcia online przeprowadzane są w małych, kameralnych grupach, dzięki czemu uczestnicy mogą liczyć na wysoki komfort nauki.

Jeśli ktoś uzna, że praca Scrum Mastera nie jest dla niego, Future Collars przewidziało 2-tygodniowy okres próbny, w trakcie którego kursanci mogą ubiegać się o zwrot większości kosztów poniesionych z tytułu opłaty za kurs.