Wszystko co musisz wiedzieć o hostingu i serwerach

Serwer

Gdy zakłada się firmę oraz planuje się jej internetową stronę, nieuniknionym jest wybranie serwera, na którym umieścimy nasze dane. Serwer taki musi udostępniać Ci dostatecznie dużo miejsca na wszystkie dane, jakie chcesz pokazać oraz charakteryzować się bezpieczeństwem, szybkością i stabilnością.

Wszystkie trzy dostępne opcje można podporządkować temu, jak dużą firmę prowadzisz – czyli, jak dużo miejsca potrzebujesz. Im więcej danych na stronie tym bardziej rosną jej potrzeby – prowadząc dużą firmę, która stale rośnie, masz do wyboru serwer VPS lub dedykowany. Natomiast jeśli dopiero zaczynasz tworzyć swoją stronę, powinieneś zdecydować się na hosting www w przystępnej cenie.

Hosting www

Jest on najprostszym wyjściem w sytuacji, w której jeszcze nie znasz się na technicznych szczegółach prowadzenia strony. Nie musisz się jednak martwić – to przyjdzie z czasem. Na początku najważniejszym jest zapewnienie klientom całodobowego dostępu i zabezpieczenie strony. Warto też pomyśleć o jej szybkości – jeśli chcemy zdobyć klientów, niedopuszczalne jest, by strona długo się ładowała. Potencjalny klient szybko traci zainteresowanie.

Jeśli nie potrzebujesz dużo przestrzeni i na stronie nie zamierzasz umieszczać zbyt wiele zdjęć, możesz zdecydować się na hosting www. W ofercie Sprint Data Center możesz zainwestować w tanie pakiety od 10 do 200 GB – zależnie od twoich potrzeb.

Gdy hosting www Ci nie wystarcza, wybierz serwery

Wraz z rozwojem firmy zmieniają się jej potrzeby. Jeśli zatem nie wystarcza ci już 200 GB, powinieneś przemyśleć zmianę i przenieść swoją stronę na serwer VPS lub dedykowany ( sprawdź naszą ofertę tutaj: https://www.sprintdatacenter.pl/najtansze-serwery-dedykowane)

Jeśli myślisz o serwerze VPS, musisz wiedzieć, że to znacznie potężniejsze rozwiązanie od współdzielonego hostingu. Serwer VPS jest podzielonym serwerem dedykowanym, który zapewnia użytkownikowi gwarancję wydajności i stabilności. Zależnie do swoich potrzeb co do niezbędnych parametrów, w Sprint Data Center masz do wyboru od 1 do 4 rdzeni, pojemność RAM-u od 1 do 16 GB i dysk HDD o pojemności od 20 do 100 GB. Jak zatem widzisz, odpowiemy na zapotrzebowanie każdego typu. Jeśli zatem rejestrujesz, że Twoja stronę odwiedzają dziennie tysiące osób, zdecyduj się na VPS.

Z kolei serwer dedykowany jest niezależną maszyną istniejąca fizycznie. Wyróżnia go szczególna płynność działania i dostępność. Sprint Data Center zapewnia najtańsze serwery dedykowane.Oprócz niskiej ceny nasza oferta jest pełna zalet. Przede wszystkim jest to sprzęt wysokiej jakości. Wraz z nim zapewniamy też wsparcie techniczne, tydzień okresu próbnego i brak opłat aktywacyjnych.