Wybieramy kawiarkę na indukcję

kawa w filiżance zrobiona w kawiarce na indukcji

Artykuł partnera.

Miłośnikom kawy, którzy liczą na napój o unikalnych walorach smakowych i zapachowych, można polecić kawiarkę. Jest to niewielkie urządzenie, który przypomina czajnik. Może być używane na kuchenkach elektrycznych, gazowych i nawet na płytach indukcyjnych.

Zakup kawiarki nie wiąże się z wysokim kosztem w przeciwieństwie do ekspresu do kawy. Można liczyć na przygotowanie napoju, który nie będzie w niczym gorszy od serwowanego w renomowanej kawiarni. Warto przekonać się o tym osobiście, więc czas rozejrzeć się za odpowiednim urządzeniem.

Czym kierować się przy wyborze kawiarki?

Kawiarka na indukcję pozwala na szybkie i łatwe przygotowanie kawy o głębokim smaku i wyjątkowym aromacie. Tego typu urządzenia używane są we włoskich restauracjach. Za relatywnie niewielkie pieniądze można raczyć się wyśmienitym napojem każdego dnia, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wyposażyć się w kawiarkę, która zaparza kawę podczas gotowania wody pod ciśnieniem. Jeśli ktoś preferuje czysty napój, bez żadnych drobinek kawy, przeszkadzają mu fusy, to kawiarka na indukcję sprawdzi się idealnie. Obecnie można liczyć na ogromny wybór, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Poszczególne modele różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, pojemnością zbiornika na wodę, wyglądem. Do produkcji kawiarki sięga się po aluminium, stal nierdzewną i nawet ceramikę. Kawiarkę na indukcję można poznać po symbolu zwojnicy. Pojemność urządzeń mierzy się w filiżankach, a jedna filiżanka odpowiada 50 ml espresso.

Jaką wybrać kawiarkę? Na co zwracać uwagę?

Najprostsze kawiarki pozwalają na przygotowanie dwóch filiżanek kawy, ale jeśli wszyscy domownicy lub goście mają otrzymać pyszny napój, to należy sięgnąć po urządzenie o większej pojemności. Kawiarka na indukcję może przygotować w tym samym czasie do nawet 10 filiżanek espresso. Wszyscy będą mogli poczuć się jak na spotkaniu w kawiarni. Pomieszczenie wypełni niezwykły aromat świeżo parzonej kawy. W przypadku kawiarek na indukcję istotne jest to, aby były one wykonane ze stali nierdzewnej. Godne polecenia są przede wszystkim produkty firmy bialetti, znanej i cenionej na całym świecie. Jeśli ktoś szuka dobrej jakości urządzenia, to warto odwiedzić sklep z kawiarkami Scapol, którego asortyment oczywiście nie ogranicza się wyłącznie do sprzętu do parzenia kawy. Modele ze stali nierdzewnej nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia ani odkształcenia. Mają nowoczesny design, opływowe kształty.