Wykończenie mieszkań i wnętrz z użyciem dekoracyjnego betonu

Dekoracyjny beton.

Wykończenie mieszkania w taki sposób, by było nowoczesne, estetyczne i praktyczne potrafi być wyzwaniem. Z roku na rok coraz częściej pojawiają się nowe, ciekawe, a przy tym ponadczasowe rozwiązania, które zdobywają serca fanów designu. Ostatnio najgłośniej jest o dekoracyjnym betonie, który pozwala na uzyskanie świetnych efektów, a z użyciem weberfloor mikrocementu – to zadanie staje się jeszcze prostsze, niż kiedykolwiek.

Gdy mówimy o betonie architektonicznym, mamy na myśli rosnącą na popularności mieszankę służącą do pokrywania konkretnej płaszczyzny, którą chcemy wyeksponować we wnętrzu. Stosowany jest na elementy konstrukcji, które następne nie zostaną już niczym innym pokryte, po to, by podkreślić surową szarość i ciekawą, porowatą strukturę mikrocementu.

Gdzie przede wszystkim możemy aktualnie zauważyć wykorzystanie dekoracyjnego betonu? Jest wszechobecny wszędzie tam, gdzie liczy się ekskluzywne, eleganckie wykończenie wnętrz lub elewacji nowego budynku. Mimo pozornej ciężkości ta ciekawa struktura wspaniale komponuje się zarówno w łazienkach, kuchniach i sypialniach, jak i w lokalach usługowych – nowoczesnych restauracjach, loggiach czy w luksusowych butikach.

By w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w wykorzystaniu produktu, jakim jest beton architektoniczny we wnętrzach, trzeba zastosować specjalnie dopracowany do tych potrzeb produkt – taki jak najnowsza propozycja od Weber, czyli weberfloor mikrocement. Pozwala on na wytworzenie na danej powierzchni cienkiej powłoki bezdylatacyjnej, która doskonale imituje wygląd i strukturę betonu. To prosty sposób na nadanie industrialnego, loftowego klimatu w każdym mieszkaniu lub lokalu usługowym.

Cienkowarstwowy weberfloor mikrocement charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkową elastycznością oraz odpornością na niekorzystne czynniki, takie jak woda czy promieniowanie UV. Oprócz tego, co równie istotne, jest też odporny na ścieranie i umożliwia dowolne wykończenie nim podłóg czy ścian we wnętrzu. Dodatkowo z powodzeniem stosowany jest w systemach ogrzewania podłogowego.

Co ważne, wykorzystanie weberfloor mikrocementu umożliwia bardzo szerokie spektrum personalizacji, po to, by efekt końcowy zadowolił nawet najbardziej wymagających designerów i właścicieli mieszkań lub lokali usługowych. Nowy produkt Webera pozwala na nieograniczone możliwości indywidualnego barwienia powierzchni, ponieważ bazowy kolor suchej, drobnoziarnistej mieszanki  – biały, jasnoszary lub ciemnoszary – można zabarwić płynną pastą pigmentową odporną na alkalia lub pigmentem proszkowym, przeznaczonym do dekoracyjnych powłok dekoracyjnych o cienkiej warstwie. Pozwala to na uzyskanie unikalnego, niepowtarzalnego efektu związanego z charakterystyczną porowatością, rodzajem faktury elementu oraz ilością przebarwień mikrocementu i kolorem, którego nie da się osiągnąć, stosując standardowe płyty z betonu architektonicznego.