Zakupy i nie tylko – kiedy jeszcze warto korzystać z BLIK-a?

kobieta korzysta z płatności internetowej

Polski system płatności dostępny dla właścicieli urządzeń mobilnych wyróżnia prostota i intuicyjność obsługi. BLIK regularnie wprowadza nowe funkcje dostosowane do potrzeb użytkowników. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach warto korzystać z aplikacji.

Wypłata pieniędzy z bankomatu

Współpraca Polskiego Systemu Płatności z instytucjami finansowymi doprowadziła do poszerzenia usług w obrębie aktywowanej przez użytkownika aplikacji mobilnej. Za pomocą BLIK-a można więc realizować transakcje w sieci oraz wypłacać pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Chcąc pobrać środki finansowe, należy udać się do punktu, w którym akceptowane są operacje w ramach PSP. Po wybraniu odpowiedniej metody i zaznaczeniu kwoty, użytkownik powinien zalogować się do swojego konta w obrębie aplikacji mobilnej.  Następny etap stanowi wprowadzenie sześciocyfrowego kodu.  PIN autoryzuje operacje, dzięki czemu można pobrać środki zgromadzone na koncie bankowym. Szczegółowe informacje na temat usługi dostępne są na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/blik.

Płatności rekurencyjne

W 2019 roku Polski System Płatności umożliwił użytkownikom BLIK-a regularny przelew środków finansowych na wskazany numer rachunku bankowego. Funkcja ta stanowi świetne rozwiązanie w przypadku opłat abonamentowych lub pakietów gwarantujących dostęp do internetu w ramach urządzenia mobilnego. Z usługi mogą korzystać klienci ING oraz Pekao SA. Użytkownik BLIK-a ma do wyboru opcję potwierdzenia przelewu. Może on również wskazać cykl opłat oraz datę ważności usługi.

Korzystanie z wpłatomatów

Usługa dostępna jest dla klientów Banku Millennium i ING. Za pośrednictwem BLIK-a można również wpłacać pieniądze w maszynach Euronetu. Po zaznaczeniu odpowiedniej metody finalizacji operacji, należy uruchomić aplikację mobilną i wpisać wygenerowany przez system kod. Wpłata wymaga również zatwierdzenia w obrębie BLIK-a. Po włożeniu odpowiedniej ilości pieniędzy, należy potwierdzić wprowadzoną kwotę. Pieniądze trafiają wówczas na konto bankowe użytkownika.

BLIK stanowi proste, dogodne rozwiązanie, pozwalające szybko zrealizować transakcje w sieci i punktach stacjonarnych. Warto pamiętać, by korzystać z usług sklepów internetowych współpracujących z operatorem oferującym swoim partnerom mobilną formę płatności. Szczegółowe informacje na ten temat znaleźć można na stronie dostawcy systemu https://www.przelewy24.pl/.