Zalety stosowanie szkła ochronnego na telefony lub laptopy

Szkło na wyświetlaczu telefonu

Smartfony i laptopy zupełnie zdominowały nasze życie. Wiele osób spędza przy ekranach nawet do kilkunastu godzin dziennie, zarówno w ramach pracy, jak i w poszukiwaniu rozrywki. Urządzenia mobilne są jednak podatne na uszkodzenia, ponieważ często je przenosimy i używamy w nie zawsze bezpiecznych warunkach. Jednym ze sposobów zabezpieczania sprzętu jest szkło ochronne na ekran.

Ekran – cenny element urządzeń mobilnych

W miarę rozwijania telefonów, potem smartfonów, a także laptopów, ekrany nie tylko rosły, ale też stawały się coraz bardziej funkcjonalne. Obecnie technologia ekranów dotykowych idzie naprzód nie tylko w smartfonach, ale też w laptopach. Należy się więc spodziewać, że urządzeń sterowanych dotykiem będzie coraz więcej. Jest jednak pewien problem: ekran, szczególnie od kiedy służy nie tylko do wyświetlania, ale też do obsługi interfejsu, jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia, co może być dość ograniczające w codziennym stosowaniu.

Od samego początku użytkownicy telefonów starali się chronić ekrany przed zarysowaniem i pękaniem – mówi przedstawiciel sklepu Pancernik.eu Premium Accessories. – Nawet uznawane za pancerne Nokie 3310 były „ubierane” w pokrowce z okienkiem z grubej folii, które ochraniało ekran, choć nieco pogarszało widoczność na nim. Dziś nie trzeba wybierać między bezpieczeństwem, przejrzystością a jakością odczytywania dotyku.

Dlaczego tak mocno chronimy ekrany? To proste – z niesprawnym ekranem korzystanie z telefonu lub laptopa jest niemożliwe, nawet gdy elektroniczne podzespoły urządzenia są w pełni sprawne. Ponadto wymiana ekranu może być droga, szczególnie gdy uszkodzeniu ulegnie nie tylko szkło, ale też moduł dotykowy.

Dlaczego warto osłonić ekran szkłem ochronnym?

O zaletach korzystania ze szkła ochronnego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przede wszystkim pozwala ono niewielkim kosztem oszczędzić mnóstwo pieniędzy, które musielibyśmy wydać,  gdyby doszło do uszkodzenia ekranu. Cena szkła hartowanego to najwyżej 10% ceny naprawy uszkodzeń.

Co szczególnie ważne, obecne nowoczesne szkła ochronne na ekrany w żaden sposób nie utrudniają korzystania z urządzenia. Szkła są bardzo cienkie, idealnie przejrzyste i nie stanowią bariery w przypadku ekranów dotykowych – każde dotknięcie i gest są doskonale odczytywane.

Szkło hartowane na telefon powinno być ściśle dostosowane do rozmiarów urządzenia. Znalezienie odpowiedniego nie jest trudne, ponieważ do każdego modelu produkuje się dedykowane szkła ochronne. Można nabyć zarówno te pochodzące od producentów, jak i ich zamienniki dorównujące im jakością i precyzją dopasowania.